SWF

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Small Web Format (SWF)
Flash file Icon
Розширення файлу: .swf
MIME-тип: application/vnd.adobe.flash-movie
Магічне число: CWS,FWS[1] or ZWS[2]
Розробник: FutureWave Software[en], пізніше Adobe Systems
Контейнер для: Shockwave Flash, пізніше названий Macromedia Shockwave Flash, а потім Adobe Flash.

SWF (Shockwave Flash або Small Web Format)[3] це пропрієтарний відео формат для мультимедіа, векторної графіки та ActionScript.[4] Був розроблений FutureWave Software[en], потім переданий до Macromedia, і в решті решт попав під контроль Adobe. SWF файли можуть містити анімацію або аплети з різними ступенями інтерактивності та функціональності. Картинка, збережена в цьому форматі, масштабується без видимих спотворень, відеоролик має невеликий розмір, відбувається швидше завантаження відео файлу та його відтворення.

Наразі, SWF це основний формат для показу анімованої векторної графіки в вебі.[5] Використовується також для програм, найчастіше для браузерних ігор на основі ActionScript.

SWF файли можуть бути створені декількома різними продуктами Adobe включаючи Flash, Flash Builder[en] (IDE), After Effects та використовуючи MXMLC — програму-компілятор в командному рядку. Хоча Adobe Illustrator генерує файли SWF функцією «export», він не може відкривати або редагувати їх. Крім продуктів Adobe, формат може бути створений за допомогою компілятора з відкритим кодом MTASC, бібліотеки з відкритим кодом Ming[en] та вільного програмного забезпечення SWFTools[en]. Також є багато сторонніх програм, що можуть обробляти файли цього формату, наприклад Multimedia Fusion 2[en], Captivate та SWiSH Max[en].

За походженням, термін SWF є абревіацією ShockWave Flash. Пізніше значення було змінене на бекронім Small Web Format, щоб уникнути плутанини з іншою технологією — Shockwave[en], від якої SWF походить.[6]

Опис[ред.ред. код]

Спочатку формат міг представляти тільки векторні об'єкти та картинки в простій послідовній манері. Пізніше був доповнений підтримкою аудіо (починаючи з Flash 3), відео (з Flash 6) та багатьох інших можливих форм взаємодій з користувачем. Після створення, SWF файли можуть програватися флеш плеєром, що працює як браузерний додаток чи як самостійний плеєр. Також можуть бути інкапсульовані в плеєр, створюючи самовиконуваний SWF фільм. SWF файл відноситься до Flash проекту. Adobe робить доступними плагіни Adobe Flash Player та Adobe Integrated Runtime для програвання SWF в браузерах на таких операційних системах, як Microsoft Windows, Mac OS X і Linux на архітектурі X86.

Пов'язані формати та розширення[ред.ред. код]

Розширення Пояснення
.swf завершені, скомпільовані та опубліковані файлі, що не можуть будуть відредаговані за допомогою Adobe Flash. Однак, існує багато декомпіляторів.[7] Імпорт SWF файлів за допомогою Flash, дозволяє отримати деякі активи, але не всі.[8]
.fxg[en] уніфікований формат файлів XML, розроблюється Adobe для Flex, Flash, Photoshop та інших програм.
.fla містять вихідний матеріал для Flash програми. Flash авторизоване ПО може редагувати FLA файли та компілювати їх у SWF файли. Наразі, FLA — це бінарний файловий формат оснований на форматі Microsoft Compound File Format[en]. В Flash Pro CS5[en] FLA файл — це zip контейнер зі структурою XML.
.xfl XML подібні файли проекту, еквівалентні бінарному формату FLA. Flash авторизоване ПЗ використовує XFL як формат обміну в Flash Pro CS4[en]. Flash CS4 імпортує XFL файли, які перед цим експортуються з InDesign або AfterEffects. У Flash Pro CS5, XFL файл — це ключовий файл, який відкриває «нестиснений» файл FLA, котрий є ієрархією теків, які містять XML та бінарні файли.
.as містять ActionScript вихідний код У простих сирцевих файлах. FLA файли також можуть містити ActionScript код безпосередньо, але часто окремі зовнішні AS файли використовують через структурні причини, або аби розкрити код для систем контролю версій.
.mxml[en] використовуються у зв'язці з ActionScript файлами та CSS файлами. MXML пропонує синтаксис подібний до HTML для проектування графічного інтерфейсу користувача в Flex. Кожен MXML файл створює новий клас, що розширює клас кореневого тегу, та додає вкладені теги як нащадків (якщо вони є нащадками UIComponent) або як екземплярів класу.
.swd тимчасові файли відладки, що використовуються під час Flash розробки, можуть бути видалені після завершення розробки Flash проекту.
.asc містять ActionScript код сторони серверу[en], котрий використовується для розробки ефективних та гнучких клієнт-серверних програм Adobe Flash Media Server.
.abc містять ActionScript байт-код, що використовується віртуальною машиною ActionScript — AVM[en](до версії Flash 9) та AVM2[en](починаючи з версії Flash 9).
.amf містять Action Message команди для виконання транзакцій з Adobe Flesh Media сервером.
.flv флеш відео файли, створюються таким же чином як в Adobe Flash, ffmpeg, Sorenson Squeeze[en], або On2 Flix[en]. Аудіо і відео данні у FLV файлах кодуються тим же способом що й у SWF файлах.
.f4v другий Flash відео формат, базується на базовому медіа форматі ISO[en]. Формат F4V подібний до формату M4V[en] — iTunes відеофайлів, але він відрізняється від формату FLV.[9][10]
.f4p Adobe суфікси для медіа закодованого за допомогою схеми Adobe Access DRM.
.f4a суфікси файлів M4A — iTunes аудіофайлів.
.f4b суфікси файлів M4B — iTunes аудіокниг.
.f4m конфігураційні XML файли, містять onMetaData заголовки для зазначення в системі base64 бітової швидкості флеш відео для протоколу HTTP Live Streaming[en].
.f4f фрагментовані файли MP4, містять пакети Flash Video.
.swc[en] використовуються для розповсюдження компонентів, містять скомпільований кліп, файл класу ActionScript компонента, та інші файли, що описують компонент.
.jsfl містять JavaScript код та мають доступ до Flash JavaScript API.
.swt шаблонні форми SWF файлів, котрі використовує Macromedia Generator.
.flp файли XML, що використовуються для посилання на інші файли документів Flash проекту. Дозволяють користувачеві групувати пов'язані файли, заради спрощення організації, компіляції та побудови Flash проекту.
.spl документи FutureSplash Animator.
.aso файли кешу, що використовуються під час флеш розробки, містять скомпільований ActionScript байт-код. Файл ASO відтворюється коли виявляється зміна у відповідних йому файлах. Іноді середовище розробки Flash не визначає, що перекомпіляція необхідна, тоді ці файли кешу потрібно видаляти вручну. Вони розташовані у %USERPROFILE%\Local Settings\Application Data\Macromedia\Flash8\en\Configuration\Classes\aso на Win32/Flash8.
.sol створюються флеш плеєром, щоб зберігати Локально розповсюдженні об'єкти[en] (дані, що зберігаються на комп'ютері для керування флеш плеєром).

Див. також[ред.ред. код]

Adobe Flash

Інше

Примітки[ред.ред. код]

  1. SWF File Format Specification Version 10. Процитовано 2012-02-26. 
  2. SWF File Format Specification Version 19. Процитовано 2013-02-17. 
  3. Adobe Flash Player Administration Guide for Flash Player 10.1 (PDF). Adobe Systems. 2010-06-10. с. 1. Процитовано 2011-03-10. 
  4. Open Screen Project
  5. Flash content reaches 99% of Internet viewers. Adobe. Процитовано 2010-09-10. 
  6. SWF Definition from PC Magazine Encyclopedia. Процитовано 2013-11-02. 
  7. Brimelow, Lee (25 April 2008). New Video Tutorial on Ethical SWF Decompiling. the Flash Blog. Adobe Systems. Процитовано 28 October 2010. 
  8. http://kb2.adobe.com/cps/410/tn_4109.html Can a Flash Player movie (SWF) file be edited or imported?]. Kb2.adobe.com. Retrieved on 2010-11-09.
  9. Adobe Systems Incorporated (November 2008). Video File Format Specification, Version 10 (PDF). Adobe Systems Incorporated. Процитовано 2009-08-03. 
  10. New File Extensions and MIME Types. Kaourantin.net. 2007-10-31. Процитовано 2010-12-04. 

Посилання[ред.ред. код]