Saturn Atmospheric Entry Probe

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Saturn Atmospheric Entry Probe — запропонована у 2010 році місія з відправлення космічного апарата до Сатурна для вивчення його атмосфери.[1][2][3]

Вікно для запуску місії було запропоноване 30 серпня 2027 або 22 червня з прибуттям у 2034.[3] Місія розроблялась NASA в рамках програми New Frontiers.[2][4][5]

Огляд місії[ред. | ред. код]

Зіставлення розмірів Землі і Сатурна.

На сьогодні існує необхідність вивчення процесів формування зовнішніх планет Сонячної системи, їх еволюції. Важливо отримати точні дані щодо складу, структури газових гігантів. Для вивчення внутрішньої структури газових планет необхідна комбінація з дистанційних місій і зондів безпосередньо біля планети.[3] Місія Saturn Atmospheric Entry Probe складатиметься з ретранслятора і спускного зонда. Ретранслятор має доправити зонд до Сатурна і передавати дані від нього до Землі. Ретранслятор-орбітер буде виведений на орбіту, як АМС Галілео. Для знищення апарату знадобиться орбітальний маневр.[3] Зонд здійснить вимірювання структури атмосфери — вміст благородних газів, ізотопів водню, вуглецю, азоту і кисню.[3][2]

Зонд спуститься в атмосферу на парашуті і почне виміри при атмосферному тиску 0.1 бар. Коли атмосферний тиск сягне 1 бар, зонд відокремиться від парашута для більш швидкого спуску з тиском 5 бар і завершить місію після 55 хвилин збору даних. Зонд буде спроектований, щоб витримати тиск 10 бар на глибині атмосфери близько 250 км.[3][2]

Як джерело енергії передбачається покращений радіоізотопний генератор Стірлінга.[3] Після відділення, зонд має використовувати акумулятор.

Saturn diagram.svg

Наукові цілі[ред. | ред. код]

 • Визначити вміст благородних газів, ізотопів водню, вуглецю, азоту, кисню і аргону в атмосфері Сатурна.
 • Визначити структуру атмосфери Сатурна під час спуску зонда.

Цілі другого етапу включають:[6]

 • Визначення вертикального профілю зональних вітрів залежно від глибини в місці входу зонду.
 • Визначення розташування, щільності і складу хмар в залежності від глибини атмосфери;
 • Визначення мінливості атмосферної структури і наявності хмарності в певному регіоні;
 • Визначити вертикальний профіль вмісту води в місці спуску зонда;
 • Провести вимірювання ізотопів легких елементів, таких як S, N, O в атмосфері планети.

Наукові інструменти[ред. | ред. код]

Для досягнення наукових цілей космічний апарат матиме мінімум два інструменти — месс-спектрометр та інструмент для вимірювання температури, тиску та щільності атмосфери.

Примітки[ред. | ред. код]

 1. Saturn Entry probe. Процитовано 2 August 2013. 
 2. а б в г Squyres, Steve. Vision and Voyages For Planetary Science in the Decade 2013-2022. National Research Council. Архів оригіналу за 22 грудень 2016. Процитовано 21 квітень 2017. 
 3. а б в г д е ж Saturn Atmospheric Entry Probe mission study (PDF) Planetary Science Decadal Survey (2010). NASA and Planetary Science Decadal Survey. April 2010. 
 4. Saturn Atmospheric Entry Probe Trade Study. Reta Beebe. September 2010.
 5. NRC Space Studies Board Planetary Decadal Survey: "Vision & Voyages for Planetary Science in the Decade 2013—2022, " (PDF). National Academies Press, March 7, 2011.
 6. Scientific Value of a Saturn Atmospheric Probe Mission Архівовано 1 лютий 2017 у Wayback Machine.. (PDF) D. H. Atkinson. NASA, 2012.