Tk

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Tk (від англ. Toolkit — «набір інструментів», «інструментарій») — крос-платформенна бібліотека базових елементів графічного інтерфейсу, поширювана з відкритими вихідними текстами.

Tk був розроблений Джоном Остерхутом як розширення для інтерпретованої мови програмування Tcl. Tk може використовуватись з C/C++, Perl, Python, Ruby (в окремих випадках може знадобитись Tcl).

Tk портований на більшість реалізацій Linux, Mac OS X, Unix і Microsoft Windows.

Tk надає розробнику набір Tcl-команд, призначених для створення візуальних компонентів і виконання різних дій з ними. Компонент являє собою вікно у складі графічного інтерфейсу, що має певний зовнішній вигляд і виконує визначені функції.

Компоненти організовані в ієрархічну структуру. З точки зору додатка існує головне, чи первинне, вікно, в якому створюються дочірні вікна. Дочірні вікна, в свою чергу, можуть виступати як батьківські по відношенню до інших вікон і т. д. Компонентами управляють диспетчери компонування (geometry manager), які визначають розміри компонентів і їх розміщення на у вікнах.

Tk-додатки, як і більшість віконних додатків, являють собою програми, керовані подіями. Компоненти Tk автоматично обробляють більшість подій.

Як правило, виконання Tk-сценарію починається зі створення компонентів і розміщення їх за допомогою диспетчера компоновки, після чого сценарій пов'язує обробники подій з компонентами. Після того як інтерпретатор закінчує розбір команд, відповідальних за ініціалізацію інтерфейсу, він переходить у цикл обробки подій. З цього моменту додаток починає реагувати на дії користувача.

Для Tk існують набори додаткових компонентів, наприклад, BWidget, Tix, incr Widgets та інші модулі розширень. Особливо варто виділити BWidget, написаний на «чистому» Tcl він не вимагає компіляції під певну платформу.

Див. також[ред. | ред. код]

Посилання[ред. | ред. код]