Toyota Sprinter Trueno

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Jump to navigation Jump to search
1987 Toyota Sprinter-Trueno 01.jpg

Toyota Sprinter Trueno, Toyota Corolla Levin — компактні купе фірми Toyota, що вироблялися на базі автомобілів Toyota Corolla / Toyota Sprinter. Історія Corolla Levin / Sprinter Trueno починалася до появи АЕ85/АЕ86, але за старими кузовам залишилося занадто мало інформації в інтернеті.[1]

Перше покоління[ред.ред. код]

Cерія AE85, AE86 — 10 травня 1983 — 30 травня 1987 AE86 випускався в декількох модифікаціях: купе і трьохдверний хетчбек, зі «сліпими» і звичайними фарами. AE86 — остання задньопривідна модифікація «Левіна». Крім того, це остання легка задньопривідна Toyota, не рахуючи випускається з 1998 року кабріолета Toyota MR-S, що має середньомоторну компоновку. Японці називали автомобіль «Хачироку» («хачі» і «року» — цифри 8 і 6 по-японськи).

Друге покоління[ред.ред. код]

Cерія AE91 , AE92 — 6 червня 1987 — 25 травня 1991 Слідом за 6 — м поколінням Corolla і Sprinter, які були передньопривідними , Corolla Levin теж отримав передній привід. За індексом кузова (AE92) його називали " Кюні " (японською мовою " кю " — це 9 , " ні " — 2). Corolla Levin став дещо легше попереднього покоління моделі, а проте існувала модифікація GT- Z , оснащена більш потужним двигуном потужністю 165 к.с. з суперчарджером . У 1989 році, в середині життєвого циклу покоління, автомобіль піддався невеликому рестайлінгу, зокрема помінявся зовнішній вигляд переднього бампера та решітки радіатора.

Третє покоління[ред.ред. код]

Cерія AE100 , AE101 — 16 червня 1991 — 15 квітня 1995 У сьомому поколінні моделей Corolla і Sprinter, випущеному в 1991 р., в період економіки " мильного міхура ", особлива увага приділялася поєднання експлуатаційних і товарних якостей. Corolla Levin і Sprinter Trueno, по суті, були однаковими машинами; незважаючи на те, що в них зберігся імідж колишніх поколінь, ці машини стали більш " просунутими " в спортивному напрямку. У Sprinter Trueno перестали використовуватися " складаються " (що ховаються) фари, замість них використовувалися більш вузькі, що, в свою чергу, дозволило відмовитися від решітки радіатора в передній частині кузова. Незважаючи на те, що вага обох машин наближався до 1 тонні, що не характерно для спортивних машин, спортивність досягалася використанням підвіски Super Strut Suspension і більш потужними двигунами : 170 -сильним з приводним нагнітачем (4A — GZE) і 160 -сильним 20 -клапанним з системою зміни фаз ГРМ VVT (модифікація мотора 4A -GE , відома під ім'ям Silver Top) . У 1993 році Corolla Levin піддався деяким змінам (зокрема, змінився бампер) і спрощень, що дозволило знизити її вартість.

Четверте покоління[ред.ред. код]

Cерія AE110 , AE111 — травень 1995 — липень 2000 4 покоління Toyota Corolla Levin, випущене в 1995 році, мало більш незграбний дизайн — в повній відповідності з змінами, що відбулися в дизайні всіх автомобілів Toyota в середині 90 -х. Однак загальна концепція була успадкована від попередніх поколінь моделі. Так само, як і раніше, відміна Corolla Levin від Sprinter Trueno полягала в різному дизайні передньої і задньої оптики і наявності/відсутності решітки радіатора.

Toyota Corolla Levin 1995 р. в кузові AE111 (рестайлінг), комплектація BZ -G , двигун 4A -GE (blacktop), об'єм 1,6 , 165 к.с Як і попереднє покоління, Corolla Levin випускалося тільки в кузові купе. Найбільші зміни торкнулися двигунів: на топових модифікаціях BZ -R, BZ -V, BZ -G стояв все той же, але трохи модифікований, атмосферне 20 — клапанник 4A -GE об'ємом 1,6 л з системою VVT потужністю 165 к.с.. Крім того, на Corolla Levin встановлювалися 100 -сильний двигун об'ємом 1,5 літра (комплектація FZ) і 1,6 -літровий 4A -FE — потужністю 115 к.с. (модифікація XZ). Ходова частина практично не змінилася, проте завдяки деяким технологічним змінам розробникам вдалося домогтися зниження ваги автомобіля в цілому. У 1997 році відбулися невеликі дизайнерські зміни вигляду автомобіля, зокрема, став використовуватися бампер з круглими протитуманними фарами, а на версію BZ -R стали встановлювати шестиступінчасту механічну коробку передач. Також був трохи змінений двигун 4A -FE , після 1997 року його потужність склала 110 к.с. На цьому поколінні історія автомобіля Corolla Levin закінчилася. На кожне покоління Levin / Trueno зокрема ставилося двигун 4A -GE в різних модифікаціях.

Див. також[ред.ред. код]

Toyota

Ae86 tureno.jpg

Посилання[ред.ред. код]