Trine 2

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Trine 2
Трайн2 1.jpeg
Розробник Frozenbyte
Видавець Atlus
Frozenbyte (Director's Cut)
Дистриб'ютор Steam, Direct2Drive, GamersGate, Desura
Композитор Ari Pulkkinen[d]
Частина серії Trine
Попередня гра серії Trine
Наступна гра серії Trine 3: The Artifacts of Power
Дата випуску 7 грудня 2011 рік (Win)
Жанр(и) Платформер, головоломка
Платформа PC, OS X, Linux, PlayStation 3, PlayStation 4, Xbox 360, Wii U
Рушій гри пропрієтарний[1]
Режим гри Одиночна гра, кооператив
Носій DVD, цифрова дистрибуція
Керування мишка і клавіатура, геймпад
Сайт trine2.com/site/
Trine 2

Trine 2 (укр. Потрійний 2) — відеогра, платформер-головоломка, розроблена фінською студією Frozenbyte. Є продовженням Trine, що була першою відеогрою із однойменної серії. На платформі Windows вийшла 7 грудня 2011 року. Пізніше була портована на OS X, Linux, PlayStation 3, PlayStation 4, Xbox 360 і Wii U.

Як і в Trine гравець тут керує трьома героями, кожен з яких наділений особливими вміннями, щоб вирішувати головоломки і боротися з ворогами. В Trine 2 було збагачено ігровий процес новими типами головоломок та уміннями героїв. Події відбуваються за якийсь час після оригінальної гри, коли магічний артефакт Трійця, що захищає казковий світ, знову збирає колишніх героїв. Їм належить відбити навалу гоблінів і справитися з наслідками сварки двох чаклунок, що стоять за цим.

Продовження під назвою Trine 3: The Artifacts of Power вийшло 20 серпня 2015 року.

Ігровий процес[ред.ред. код]

Основи[ред.ред. код]

Як і в Trine, гравець керує трьома героями, вміння яких повинен почергово застосовувати для вирішення головоломок, знищення ворогів і просування сюжетом. На екрані перебуває тільки один герой, якого можна в будь-який момент змінити на іншого. Протагоністи Trine 2 ті ж, що і в Trine: маг Амадей, злодійка Зоя і лицар Понтій. Вони володіють запасом здоров'я, коли персонаж гине, він стає недоступним. Запас енергії в Trine 2 скасовано, але збережено запас повітря, що дозволяє тимчасово перебувати під водою. Прогрес зберігається в точках збереження, де також відроджуються загиблі персонажі та лікуються поранені.

Упродовж гри гравець знаходить колби з очками досвіду. На відміну від попередньої гри, вони містять різну кількість очок, залежно від розміру. Коли досвіду накопичується 50 очок, з'являється очко вивчення вміння, яке можна витратити, щоб дати одному героєві нову здатність чи вдосконалити існуючу. Різні вміння вимагають різної кількості очок. На рівнях також знаходяться скрині, але в цій грі вони не містять екіпіровки героїв, натомість у них можна знайти бонусні матеріали, що зображають концепт-арти гри чи збагачують сюжет.

Trine 2 розвиває ідеї Trine з фізичними головоломками, де предмети взаємодіють за реалістичними законами фізики. Наприклад, камені перепиняють потоки полум'я, а вода стікає похилими поверхнями. Вороги в цій грі стали більш різноманітними з багатшою поведінкою.

Герої[ред.ред. код]

  • Троє героїв Trine 2 в руїнах
    Злодійка Зоя (англ. Zoya the Thief) — вміє стріляти з лука та підтягуватися до віддалених поверхонь гарпуном. Стріли летять по параболі, гравець може регулювати кут і силу пострілу. З часом отримує морозні стріли (сповільнюють ворогів), вогняні (володіють вищою забійністю) та вибухові (завдають ушкоджень по площі), а також здатність тимчасово ставати невидимою для ворогів і відлякувати їх. Найвище уміння Зої — створення зони, всередині якої сповільнюється будь-який рух.
  • Маг Амадей англ. Amadeus the Wizard) — вміє переміщувати предмети на відстані та створювати куби, які використовуються як підвищення й противаги. Маг не може переміщувати предмети, на яких стоїть. З часом отримує здатність магічним чином викликати додаткові куби, дошки, і клітки для знерухомлення ворогів, максимум чотири предмети. Реалізовано це через малювання фігур, після чого вони матеріалізуються у відповідні предмети. Амадей не володіє зброєю, але в міру вивчення вмінь може вдаряти ворогів навколишніми предметами, скидати їх в пастки, а також таранити перешкоди важкими речами. Його найвище вміння — це намагнічування металевих об'єктів, щоб до них прикріпляти створені куби чи дошки.
  • Лицар Понтій англ. Pontius the Knight) — спеціалізується на знищенні ворогів і перешкод. Володіє мечем і щитом, яким може прикриватися від атак. З часом отримує молот для розбивання перешкод, що вдосконалюється до вбивчого вибухового молота, вогняний меч і здатність таранити ворогів. Його щит також вдосконалюється до льодяного (заморожує нападників). Найвище вміння Понтія — зменшення своєї ваги для ривків у повітрі[2].

Сюжет[ред.ред. код]

За сюжетом першої частини, в далекому фентезійному світі жили талановитий маг Амадей, загадкова грабіжниця Зоя та недалекий, але бравий лицар Понтій. Коли баланс сил трьох магічних артефактів було порушено, троє героїв різними шляхами прийшли до артефакту Трійця (англ. Trine), який зібрав їхні душі воєдино, щоб ті врятували королівство.

Події другої частини відбуваються через певний проміжок часу, коли королівство вже давно жило в процвітанні. Однієї ночі Трійця будить Амадея та приводить до Понтія, що попереджає про загадкову небезпеку: несподівано рослини й тварини почали виростати до величезних розмірів. Маг неохоче приєднується до лицаря, артефакт воз'єднує їх із Зоєю, що навпаки сподівається розжитися в новій подорожі багатством. Душі трьох героїв знову об'єднуються, щоб знайти джерело загрози.

Подорожуючи магічним лісом, Амадей, Понтій і Зоя дізнаються, що відбувся конфлікт між двома сестрами-чаклунками — Ізабель (англ. Isabel) і Розабель (англ. Rosabel). Розабель, образившись за те, що не вона, а її сестра стане наступною королевою, обманом скинула її і наклала заклинання сну, однак, звідкись напали гобліни, тому Розабель не змогла правити своїм королівством. Таким чином, перед героями повстає завдання прогнати гоблінів з казкового лісу і звільнити Ізабель від чар своєї сестри.

У доповнені «Гоблінська загроза» (англ. Goblin Menace), гобліни викрадають також дружину чарівника Амадея, звільненню якої і присвячена кампанія доповнення.

Графічне виконання та звуковий супровід[ред.ред. код]

Trine 2, як і попередниця, має яскраве оформлення в казковому стилі. Хоча всі об'єкти тривимірні, сам процес гри відбувається в площині.

Саундтрек був написаний фінським композитором Арі Пулккінем (Ari Pulkkinen), що писав музику і для першої частини.

Розробка[ред.ред. код]

Гра розроблялась фінською студією Frozenbyte, раніше відомою грою Shadowgrounds. У червні 2009 році вийшла перша частина Trine, спочатку на ПК, а через декілька місяців — порт на PS3 та інших плафторм. Гра вийшла комерційно успішною — станом на грудень 2011 було продано 1,1 млн копій. Тому творці запланували продовження. Наприкінці 2011 року вийшла Trine 2[3].

Посилання[ред.ред. код]

  1. Sauter, Marc (2012-02-02). Trine 2: Exklusive technical interview - great art design meets amazing lighting. pcgameshardware.com. Процитовано 2013-12-17. 
  2. Trine 2 Wiki Guide - IGN. IGN (en). Процитовано 2017-08-15. 
  3. [1], Про ігри українською.

Посилання[ред.ред. код]


Відеоігри Це незавершена стаття про відеоігри.
Ви можете допомогти проекту, виправивши або дописавши її.