Trusted Platform Module

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

У обчислювальній техніці, Trusted Platform Module (TPM) — назва специфікації, яка описує криптопроцесор, в якому зберігаються криптографічні ключі для захисту інформації, а також узагальнене найменування реалізацій зазначеної специфікації, наприклад у вигляді «чипа TPM» або «пристрою безпеки TPM» (Dell). Раніше називався «чипом Фріца» (колишній сенатор Ернест «Фріц» Голлінгс відомий своєю гарячою підтримкою системи захисту авторських прав на цифрову інформацію, DRM). Специфікація TPM розроблена некомерційною організацією "Trusted Computing Group". Поточна версія специфікації TPM — 1.2 ревізія 116, видання 3 березня 2011.

Історія розробки[ред. | ред. код]

У січні 1999 року була створена робоча група виробничих компаній "Альянс заслуговуючих довіри комп'ютерних платформ" (англ. Trusted Computing Platform Alliance, TCPA) з метою розвитку механізмів безпеки і довіри в комп'ютерних платформах. Спочатку в TCPA входили провідні розробники апаратного та програмного забезпечення — HP, Compaq (нині підрозділ HP), IBM, Intel, Microsoft.

У жовтні 1999 року була анонсована проектна специфікація і відкрита можливість іншим компаніям приєднатися до альянсу. У серпні 2000 року була випущена для обговорення попередня публічна версія специфікації. Специфікація TCPA версії 1.0 була опублікована в лютому 2001 року, в ній були визначені основні вимоги до TPM з точки зору виробника електронних пристроїв.

Текст вилучений зі статті через підозру в порушенні авторських прав
Copyright.svg

Текст, який раніше перебував на цій сторінці, запідозрений у порушенні авторських прав через те, що є дослівним перекладом з таких джерел:

https://forum.gigabyte.ru/viewtopic.php?t=26012Тому, хто поставив цей шаблон:
на сторінку обговорення користувача, який розмістив цю статтю, чи додав текст з порушенням авторського права, варто додати повідомлення {{subst:Nothanks tr|Trusted Platform Module|url=https://forum.gigabyte.ru/viewtopic.php?t=26012 }} --~~~~.


Увага До уваги користувача, який розмістив цю статтю

Не редагуйте статтю зараз, навіть якщо ви збираєтеся її переписати. Додержуйтеся вказівок нижче.

  1. Напишіть хоча б гарний накид статті на цій підсторінці. Зверніть увагу: не треба копіювати текст, що порушує авторські права, на зазначену підсторінку й редагувати його. Якщо ви взялися за написання нової статті, не забудьте сповістити про це на сторінці обговорення.
  2. Залиште все як є, і тоді стаття буде вилучена.

У випадку, якщо новий текст написаний не буде, ця стаття буде вилучена через тиждень після появи цього попередження. (Детальніше див. документацію шаблону.)

Вихідний текст цієї статті з можливим порушенням копірайту можна знайти в історії змін.

Зверніть увагу, що розміщення у Вікіпедії матеріалів, включаючи дослівний переклад, автор яких не надав явного дозволу на їхнє використання відповідно до ліцензії GNU FDL без незмінюваних секцій та Creative Commons із зазначенням автора / розповсюдження на тих самих умовах, може бути порушенням законів про авторське право. Користувачі, які додають до Вікіпедії такі матеріали, можуть бути тимчасово позбавлені права редагувати статті.

Незважаючи ні на що, ми завжди раді вашим оригінальним статтям.

Дякуємо.


Див. також[ред. | ред. код]