Ubuntu One

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Ubuntu One
Ubuntu One Logo
Ubuntu-one-client-fi.png
Тип соціальне онлайн сховище
Розробник Canonical Ltd.
Стабільний випуск (2014)
Операційна система Ubuntu, Android, iOS, Windows
Написано мовою Python
Стан розробки сховище закрито
Ліцензія Серверна частина — пропрієтарна, клієнтська — GPLv3
Вебсайт one.ubuntu.com

CMNS: Ubuntu One у Вікісховищі

Ubuntu Oneхмарне сховище даних, розроблене компанією Canonical для користувачів Ubuntu, яке працювало з 2009 по 2014 рік. Ця служба дозволяла користувачам зберігати і синхронізувати файли в Інтернеті, а також між комп'ютерами. Ubuntu One — це також назва клієнтської програми, за допомогою якої відбувається синхронізація даних.

Особливості[ред. | ред. код]

Ubuntu One працювало на Amazon EC2 і використовувало S3 для зберігання файлів. Серверне програмне забезпечення написане переважно на Python, з використанням деяких компонентів Twisted, Django та Zope.

Однойменна клієнтська програма Ubuntu One була доступна у дистрибутивах Ubuntu, версій від 9.04 до 14.04. Існувала бета-версія для Microsoft Windows. Об'єм дискового простору, що надавався безкоштовно, дорівнював 5 ГБ, додаткові 20 ГБ були доступні за $ 2,99 на місяць.

Пропонувалася музика для телефонів на основі iPhone і Android. Пакет Mobile коштував $ 3.99 (USD) на місяць.

Ubuntu One був офіційно відкритий з виходом Ubuntu 9.10. Одночасно з версією Ubuntu 10.04 було додано можливість купувати музику.

Ubuntu One схожий на такі послуги, як SpiderOak, Dropbox, Box.net, Mozy, Wuala, Humyo, iDisk і Live Mesh.

Критика[ред. | ред. код]

Ubuntu One піддавався критиці через закритий сирцевий код серверної частини.

Закриття сервісу і відкриття коду[ред. | ред. код]

Навесні 2014 компанія Canonical прийняла рішення[1] щодо закриття хмарного сховища Ubuntu One і пов'язаних з ним сервісів (синхронізація файлів, потокове мовлення музики тощо). Робота Ubuntu One буде припинена 1 червня 2014, після чого для зареєстрованих користувачів сервісу буде виділено ще два місяці, протягом яких буде надана можливість завантаження збережених даних. 1 серпня 2014 всі дані будуть видалені. Підтримка Ubuntu One не ввійде до складу випуску Ubuntu 14.04 і буде вилучена з ще підтримуваних минулих гілок.

Як причина закриття Ubuntu One називається необхідність значних інвестицій для підтримки сервісу на гідному рівні і неможливість конкурувати з іншими безкоштовними хмарними сховищами, які пропонують 25-50 Гб безплатного дискового простору.

У серпні 2015, коли минуло більше року від закриття сервісу Ubuntu One, компанія Canonical опублікувала сирцеві тексти серверної частини цього хмарного сховища.[2][3] Код написаний мовою Python і відкритий під ліцензією AGPLv3.

Виноски[ред. | ред. код]

Посилання[ред. | ред. код]