Xubuntu

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Xubuntu
Xubuntu 19.04 "Disco Dingo"
Розробник Canonical Ltd. / Ubuntu Foundation
Родина ОС Linux
Робочий стан активний
Вихідна модель Вільне та відкрите програмне забезпечення
Останній випуск 23.04 «Lunar Lobster» / 20 квітня 2023; 13 місяців тому (2023-04-20)
Тип ядра Монолітне ядро Linux
Інтерфейс
користувача
Xfce
Ліцензія різні, переважно GNU GPL
www.xubuntu.org

Xubuntu (читається як «зубунту») — офіційний варіант дистрибутиву Ubuntu, котрий як стільничне середовище використовує Xfce. Xubuntu призначено для малопотужних комп'ютерів, або для тих, хто бажає отримати більшу швидкодію і використовує здебільшого застосунки GTK+.

Xubuntu має мінімалістичний інтерфейс користувача, економно використовує пам'ять та інші апаратні ресурси комп'ютера, що дозволяє комфортно працювати на старих машинах. Але разом з тим, цей дистрибутив є сучасною системою, що має величезний набір пакунків.

Нові версії дистрибутиву виходять одночасно з іншими офіційними дистрибутивами на основі Ubuntu кожні 6 місяців і підтримуються оновленнями безпеки (протягом 18 місяців для звичайної версії або 5 років для LTS-версії (LTS від англ. Long Term Support, тобто довгострокова підтримка). Номер версії відображає дату випуску: рік.місяць(.реліз); наприклад, версія 8.04.1 — вийшла в квітні 2008 року, перший виправлений реліз.

Xubuntu випускається в двох варіантах:

  • Live CD — варіант для роботи прямо з диска (присутня можливість установки на твердий диск)
  • Alternate Install CD — варіант тільки для установки.

Генеральний спонсор Xubuntu — компанія Canonical Ltd.

Програмне забезпечення

[ред. | ред. код]

Xubuntu постачається із наперед встановленими пакунками для комфортної роботи користувача відразу після інсталяції системи: веббраузер Firefox, поштовий клієнт Thunderbird, текстовий процесор Abiword, програма для роботи із електронними таблицями Gnumeric (починаючи з версії 15.10 використовується LibreOffice), а також інші програмні інструменти для різних прикладних завдань.

Ресурси тенет

[ред. | ред. код]

Див. також

[ред. | ред. код]

Linutop