WebMoney

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
WebMoney (Вебмані)
Тип Система інтернет-розрахунків
Заснування Москва (1998)
Штаб-квартира Москва, Росія Росія
Холдингова компанія WM Transfer ltd
Сайт WebMoney Україна

WebMoney (вимовляється «Вебма́ні») або WebMoney Transfer (WMT) — електронна система миттєвих Інтернет-розрахунків, середовище і технологія для ведення бізнесу та електронної комерції. Початково заснована в Росії, на сьогодні має міжнародне розповсюдження. В Україні працює з 2003 року та, за ствердженням власників системи, використовується понад 2 млн українцями. [1]

Юридично в системі відбувається передача (трансфер) майнових прав, облік яких здійснюється за допомогою спеціальних розписок - «титульних знаків», номінованих в прив'язці до різних валют і золота. Де-юре WebMoney не зареєстровано в якості електронної платіжної системи.

Система забезпечує проведення електронних розрахунків у реальному часі за допомогою облікових одиниць — титульних знаків WebMoney (WM-units). Система є небанківською. Управління титульними знаками на своєму рахунку користувачі здійснюють за допомогою клієнтської програми WebMoney Keeper Classic або веб-інтерфейсу WebMoney Keeper Light.

Види титульних знаків[ред.ред. код]

Система підтримує кілька видів титульних знаків, що зберігаються на відповідних електронних гаманцях:

 • WMR — еквівалент RUB на R-гаманцях;
 • WME — еквівалент EUR на Е-гаманцях;
 • WMZ — еквівалент USD на Z-гаманцях;
 • WMU — еквівалент UAH на U-гаманцях;
 • WMY — еквівалент UZS на Y-гаманцях;
 • WMB — еквівалент BYR на B-гаманцях;
 • WMG — еквівалент 1 грама золота на G-гаманцях;
 • WMC и WMD — еквіваленти WMZ для кредитних операцій на С- и D-гаманцях.

Переказ коштів можливий лише між гаманцями одного виду; обмін титульних знаків різних видів проводиться в обмінних сервісах, що не мають безпосереднього відношення до системи WMT.

Легальність в Україні[ред.ред. код]

Українською Міжбанківською Асоціацією членів платіжних систем було опубліковано експертизу щодо законності діяльності WebMoney на території України, яка було здійснено провідною науково-дослідною установою юридичного профілю в Україні Інститутом держави і права ім. В.М.Корецького Національної академії наук України. За висновками експертизи WebMoney в Україні не є електронними грошима, а діяльність здійснюється цілком законно. [2]

З юридичної точки зору титульні знаки не є електронними грошима відповідно їх визначенню в ряді юрисдикцій, а фінансовими активами, які можуть бути законним предметом купівлі-продажу, передачі або міни. Таке формулювання дозволяє Webmoney обходитися без формальної реєстрації як платіжної системи.

11 червня 2013 Державна податкова служба провела обшук в київському офісі WebMoney. Також були вилучені сервери та здійснений обшук у квартирах декількох топ-менеджерів.[3]

Діяльність в Україні[ред.ред. код]

 • WebMoney є дійсним членом «Інтернет Асоціації України» з 2009 року та сприяє розвитку українського сегменту інтернет[4].
 • WebMoney є дійсним членом Європейської Бізнес Асоціації та входить до комітету "Електронні платежі"
 • WebMoney є дійсним членом «Української Міжбанківської Асоціації членів платіжних систем» з 2010 року[5].
 • WebMoney входить до складу «Коаліції за безпеку дітей в інтернеті» та підтримує ініціативи та заходи по протидії розповсюдженню дитячої порнографії[6].
 • WebMoney — платіжний партнер Громадської організації «Вікімедіа Україна»[7]

Інші факти[ред.ред. код]

Система WebMoney забороняє використовування свого сервісу для розрахунків між учасниками фінансової піраміди Сергія Мавроді МММ-2011. Відповідно до Кодексу Webmoney блокує рахунки учасників піраміди Мавроді.

Посилання[ред.ред. код]

Див. також[ред.ред. код]

Примітки[ред.ред. код]