Еспресо TV

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Еспресо TV
ТОВ "Голдберрі"[1]
EspresotvUA 2016.png
Логотип телеканалу "Еспресо"
Країна Україна Україна
Зона мовлення Україна Україна
Час мовлення цілодобово
Мова мовлення українська
Центр керування Київ
Формат
зображення
576i 16:9 (SDTV)
1080p (HDTV)
Тематика каналу інформаційна
Дата початку
мовлення
24 листопада 2013
Замінив Україна Goldberry (DVB-T2)
Цифровий
мультиплекс
MX-3
Засновник Микола Княжицький
Власник(и) Лариса Княжицька[2]
Слоган "Українськиий погляд на світ" (з 2016) [3]
Сайт espreso.tv

Еспресо TV — приватний український телеканал, створений у листопаді 2013 року. Почав тестове мовлення через супутник Astra 4A 24 листопада 2013 о 12.30 з мітингу опозиції. Вів прямі трансляції з Євромайдану в Києві.

Історія[ред.ред. код]

Телеканал почав мовлення без ліцензії. Національна рада з питань телебачення і радіомовлення зняла з порядку денного засідання 20 листопада питання про видачу ліцензії каналу «Еспресо TV».

Спочатку телеканал «Еспресо TV» мав назватися «Новини-TV»[4]. Саме через подібність його попереднього логотипу до знаку для товарів і послуг, що належить ТРК «Україна», канал буцім-то і не отримав ліцензії Нацради на супутникове мовлення. Проте, на думку керівництва «Еспресо TV», члени Нацради у відмові надання ліцензії мовнику перевищили свої службові повноваження.

Засновниками компанії є дружина Миколи Княжицького Лариса Княжицька (99%) і колишній головний редактор тижневика «Коментарі» Вадим Денисенко, який є головним редактором телеканалу (1%).

Адреса каналу: 03087, м. Київ, вул. Адама Міцкевича, 10, оф. 32. Мовлення здійснюється з супутника Astra 4A (параметри: 11766 МГц, поляризація — H (горизонтальна), символьна швидкість 27500 кСимв/с, FEC ¾).

Данний канал вів трансляції з Майдану Незалежності та гарячих місць протистоянь у Києві. Телепрограмми: Підсумки з Миколою Вереснем, Тренди, No comments, Євромайдан-2013 (закрито), Євромайдан-2014.

9 жовтня 2014 року Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення переоформила ліцензію ТОВ «Голдберрі» на цифрове ефірне мовлення в мультиплексі МХ-3 у зв'язку зі зміною директора, редакційної ради, логотипа, програмної концепції та адреси студії. Відповідно до внесених змін, відтепер на місці «Голдберрі» в мультиплексі мовить телеканал «Еспресо TV».

У грудні 2015 року ТОВ «Голдберрі» змінило логотип телекомпанії з «ЕСПРЕСО TV»  на «ЕСПРЕСО»  та відмовилося  від ведення мовлення на території проведення антитерористичної операції. Відповідні рішення ухвалено на засіданні Національної ради 3 грудня 2015 року з огляду на заяви ТОВ «Голдберрі».[5]

У січні 2017 року телеканал шукав інвестора для продажу частини каналу.[6][7]

Логотип[ред.ред. код]

Телеканал змінив 2 логотипи. Нинішній — 3-й за рахунком.

  • З 24 листопада 2013 по 22 листопада 2015 року логотипом був помаранчево-синій прямокутник з написом «еспресо» білими літерами і розміщеним поряд білим колом, всередині якого було вписано слово «tv» синіми літерами. Знаходився у лівому верхньому куті.
  • З 23 листопада 2015 по 27 березня 2016 року логотипом був синій прямокутник із вписаним всередині словом ЕСПРЕСО, перша літера якого розміщена на помаранчевому фоні. Знаходився у правому верхньому куті.
  • З 28 березня 2016 року і дотепер логотипом є модернізована версія другого логотипу: логотип трохи збільшився в розмірі, а у слова ЕСПРЕСО змінився шрифт. Праворуч від логотипу плашка з інформацією про дату і час, під логотипом з плашкою — актуальна інформація про погоду. Знаходиться там само.

Супутникове мовлення[ред.ред. код]

  • Супутник — Astra 4A 4,8°E
  • Частота — 12073
  • Поляризація — Горизонтальна (H)
  • Символьна швидкість — 27500
  • FEC — 3/4

Примітки[ред.ред. код]

Посилання[ред.ред. код]