World of Goo

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
World of Goo
WoG-BoxArt.png
Розробник 2D Boy
Видавець Independent
Nintendo WiiWare
Геймдизайнер Kyle Gabler, Ron Carmel
Дата випуску
Версія 1.30, 1.41 (linux)
Українська локалізація CheMax Ukr
Жанр(и) Головоломка
Вікові
рейтинги
ESRB: E
PEGI: 3+
USK: 0
Платформа Wii, Android, Microsoft Windows, Linux, macOS, Nintendo Switch і BlackBerry 10[d]
Режим гри одиночна гра і багатокористувацька гра
Носій Download
Керування миша, Wii Remote
Сайт worldofgoo.com
World of Goo у Вікісховищі?

World of Goo — це відеогра-пазл з акцентом на фізику від незалежного розробника 2D Boy. Гра вийшла на наступних платформах: Wii, Windows, Mac OS X, Android і Linux (x86[1], x86-64[2]).

Ігровий процес[ред.ред. код]

Схема побудови конструкцій з кульок Гуу

Гравець повинен створювати різні конструкції за допомогою істот-кульок Гуу (англ. Goo - липучка), щоб привести необхідну кількість кульок Гуу до труби, яка є виходом. Щоб здійснити це, гравець будує з кульок Гуу мости, вежі та інші споруди на подолання гравітації в різних місцях, таких як підземелля, пагорби, прірви або скелі. Будівництво засноване на фізиці об'єктів (як правило рідин) і вимагає врахування ваги, швидкості, сили тяжіння. Всі кульки, які гравець зібрав понад необхідну кількість на поточному рівні, можуть бути використані в бонусному рівні World of Goo Corporation.

Існують кілька типів кульок Гуу, кожен з яких володіє унікальними властивостями. Гравець повинен комбінувати їх для завершення кожного рівня.

Гра складається з 4 розділів і епілогу, кожна з яких містить кілька рівнів. Кожен рівень має власні графічні і музичні теми, які надають йому неповторної атмосфери. Гра складається з 47 рівнів. Існує також бонусний 48-й рівень під назвою World of Goo Corporation. Його суть полягає в тому, щоб будувати високі вежі за допомогою зайвих кульок Гуу, які гравець зібрав у ході проходження гри. Гравці з усього світу можуть змагатися в висоті веж завдяки тому, що висота вежі завантажується на спеціальний сервер. Однак, на сервер завантажуються лише дані про висоту вежі, кількість використаних кульок, ім'я гравця і його країну. Вигляд самої вежі не зберігається. Башта кожного гравця представлена ​​у вигляді одної хмарки.

WiiWare-версія включає багатокористувацький режим до чотирьох чоловік на одній приставці.

Види кульок[ред.ред. код]

 • Сірі кульки — звичайні кульки темно-сірого кольору, доступні з першого рівня гри. Одна кулька утворює два зв'язки. На відміну від інших рівнів, в бонусному рівні World of Goo Corporation ці кульки вміють від'єднуватися одна від одної.
 • Білі кульки — за властивостями аналогічні сірим кулькам, але утворюють до 4 зв'язків і не горять. Мають очі, але, незважаючи на це, є сліпими. За сюжетом, їх сліпота обумовлена ​​тим, що вони перебували в печерах, де тисячі років не проникав сонячне світло, і різка поява світла попросту згубило їх відвиклі від освітлення очі. З'являються в першій главі.
 • Чорні кульки — кульки, які не можна схопити. З'являються в першій главі. Є різновид чорних кульок, які мають одне око, але за властивостями вони нічим не відрізняються від безоких.
 • Зелені кульки — кульки, що утворюють до трьох зв'язків і володіють унікальною особливістю від'єднуватися, навіть будучи прикріпленими. З'являються в першій главі.
 • Повітряні кулі — рожеві гумові кулі, що прикріпляються до кульок Гуу за допомогою нитки. Достатня кількість повітряних куль може підняти вгору об'єкт. Можуть нескінченно багато разів від'єднуватися і прикріплюватися знову. Неприкріплена повітряна куля не літає і за поведінкою не відрізняється від решти видів кульок Гуу, але не засмокутується в трубу. З'являються в першій главі.
 • Очі — великі кулі Гуу, що мають властивості повітряних куль, а також особливість значно покращувати гостроту зору кулькам Гуу, до яких вони прикріплюються. Знаходяться на останньому рівні першої глави.
 • Водні крапельки — прозорі кульки досить компактних розмірів. Один кулька утворює тільки одну зв'язок. З'являються у другій главі.
 • Лице — являють собою кульки велетенських розмірів, які не можна схопити. Зовні відрізняється від інших видів кульок наявністю губ, вій, а також рідкого волосся по окружності. Такі кулі легко подрібнюються в механічних подрібнювачах і розпадаються на кульки звичайного розміру. З'являються у другій главі.
 • Частини лиця — утворюються при подрібненні лиць в механічних подрібнювачах. Червоні труби приймають тільки такі види кульок. Як і чорні кульки без очей, частини обличчя не можна схопити. Бувають двох видів, які мають однакові властивості і відрізняються тільки зовні: очі і кульки з губами. З'являються у другій главі.
 • Червоні кульки — кульки, особливістю яких є здатність загорятися під впливом вогню. Швидкість горіння кульок досить повільна і відбувається за принципом доміно. Ці кульки не є ідеально круглими. З'являються в третій главі.
 • Жовті кульки — намертво прикріплюються до будь-якої поверхні при приєднанні до конструкції. Відлипають при від'єднанні. Мають по окружності пружні «шипи любові», які і дозволяють їм приєднуватися до чого завгодно. Ці кульки можна від'єднати. За сюжетом, вони є найбільш рідкісним видом кульок, спілкування з якими уникають всі інші види кульок Гуу через нав'язливість жовтих кульок, зумовлені їх постійною самотністю. З'являються в третій главі.
 • Черепи — квадратні білі черепи, розмірами трохи більші від звичайних кульок Гуу. Єдині з усіх видів кульок, не гинуть від дотику до поверхонь, які є смертельними для інших видів. Ця особливість може використовуватися як досить надійний захист від небезпечних поверхонь. За сюжетом черепи є загиблими кульками Гуу. З'являються в третій главі.
 • Міни-липучки — великі чорні вибухонебезпечні липучки. Прикріплюються до будь-яких поверхонь і при підпалюванні вибухають, руйнуючи тим самим поверхні, до якої вони прикріплені. Для підпалювання куль-мін необхідні червоні кульки Гуу. З'являються в третій главі.
 • Зелені віртуальні кульки — кульки з одним оком. Якщо вони знаходяться на конструкції, то мають можливість вистрілюватися в зазначеному напрямку по балістичній траєкторії. Силу пострілу можна регулювати. При попаданні в заражену рідина стають червоними віртуальними кульками. З'являються в четвертій главі.
 • Червоні віртуальні кульки — за властивостями являють собою майже повний аналог водних крапель, але на відміну від них, червоні мають можливість пострілу і прикріплюються до конструкції, повз яку пролітають. Мають два ока. З'являються в четвертій главі.
 • Віртуальні зелені квадратики — за своїми властивостями є аналогами звичайних сірих кульок. З'являються в четвертій главі.
 • Камені — можуть ставитися один на одного, утворюючи конструкції. Бувають двох видів, відмінності яких полягають лише у формі: квадратні і прямокутні. Мають по одному квадратному оку. З'являються в четвертій главі.
 • Програмні вікна — за властивостями являють собою повні копії каменів. Відмінність тільки в зовнішньому вигляді. З'являються в четвертій главі.
 • Риба — фактично дуже легка жива повітряна куля. Зовні риби схожі на жовті кульки Гуу, але мають крила, а також нитку, за допомогою якої прикріплюються до поверхні. Присутні на останньому рівні в епілозі.

Відгуки[ред.ред. код]

Огляди
Світові
Видання Оцінка
1UP.com (Wii) A[7]
Eurogamer (Wii) 10/10[8]
(PC) 9/10[9]
GameSpot (Wii) 9/10[10]
IGN (Wii) 9.5/10[11]
Nintendo World Report (Wii) 10/10[12]
ONM (Wii) 95/100[13]
Українські
Видання Оцінка
Домашний ПК 5/5[14]
Агрегатори
Агрегатор Оцінка
GameRankings (Wii) 94.04%[3]
(PC) 92.27%[4]
Metacritic (Wii) 95/100[5]
(PC) 90/100[6]

Гра отримала схвальні відгуки та багато нагород. Головним чином за іноваційний геймплей. Також відзначено гарний візуальний ряд та музику.

Від українського журналу Домашний ПК гра отримала оцінку 5/5 і відзнаку «Вибір редакції».[14]

Примітки[ред.ред. код]

 1. http://games.slashdot.org/comments.pl?sid=1127891&cid=26854085
 2. http://2dboy.com/forum/index.php?topic=1432.0
 3. World of Goo (Wii). GameRankings. Процитовано 2 May 2011. 
 4. World of Goo (PC). GameRankings. Процитовано 2 May 2011. 
 5. World of Goo (Wii). Metacritic. Процитовано 2 May 2011. 
 6. World of Goo (PC). Metacritic. Процитовано 2 May 2011. 
 7. Hayward, Andrew (2008-10-16). World of Goo Review. 1UP.com. Процитовано 2009-04-02. 
 8. Walker, John (2009-05-01). World of Goo Review. Eurogamer. Eurogamer Network Ltd. Процитовано 2011-05-02. 
 9. Blyth, Jon (2008-10-02). World of Goo Review. Eurogamer. Eurogamer Network Ltd. Процитовано 2008-10-13. 
 10. Todd, Brett (2008-11-03). World of Goo Review. Процитовано 2011-05-02. 
 11. Casamassina, Matt (2008-10-10). World of Goo Review. IGN Wii. IGN Entertainment. Процитовано 2008-10-13. 
 12. DiMola, Nick (2008-10-17). Wii Review: World of Goo. Nintendo World Report. Процитовано 2008-10-17. 
 13. Official Nintendo Magazine, Issue 38, p.95
 14. а б Юрий Гордеев. World of Goo // Домашний ПК. — Вип. № 12 (120), декабрь 2008. — С. 126.