Xcode

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Xcode
Xcode icon.png
Тип інтегроване середовище розробки (IDE)
Розробник Apple.
Стабільний випуск 8.3.2 (8E1000a) (18 квітня 2017; 606 днів тому)
Версії 9 beta 4 (24 липня 2017)[1]
Операційна система Mac OS X 10.3 (1.x) та новіші
Ліцензія Суміш пропрієтарної та вільної ліцензій.
Apple — Xcode

Xcode у Вікісховищі?

Xcode — інтегроване середовище розробки (IDE) виробництва Apple. Дозволяє створювати програмне забезпечення з використанням таких технологій як GCC, GDB, Java та ін. На сьогодні є єдиним засобом написання «універсальних»(Universal Binary) прикладних програм для Mac OS X.

Опис[ред. | ред. код]

Xcode включає в себе більшу частину документації розробника від Apple та Interface Builder — застосунок, який використовується для створення графічних інтерфейсів.

Пакет Xcode містить змінену версію вільного набору компіляторів GNU Compiler Collection і підтримує мови C, C++, Objective-C, Swift, Java, AppleScript, Python і Ruby з різними моделями програмування, включаючи (але не обмежуючись) Cocoa, Carbon і Java. Сторонніми розробниками реалізована підтримка GNU Pascal[2], Free Pascal[3], Ada[4], C #[5], Perl[6], Haskell[7] і D[8]. Пакет Xcode використовує GDB як back-end для свого відналагоджувача.

У серпні 2006 Apple оголосила про те, що DTrace, фреймворк динамічного трасування від Sun Microsystems, випущений як частина OpenSolaris, буде інтегрований в Xcode під назвою Xray. Пізніше Xray був перейменований в Instruments.

Посилання[ред. | ред. код]

Див. також[ред. | ред. код]

Примітки[ред. | ред. код]