IntelliJ IDEA

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
IntelliJ IDEA
IntelliJIDEA12logo.png
IntelliJ IDEA 12.0.4 Ultimate.jpg
Розробник(и) JetBrains
Стабільний випуск 2016.1.1 (29 березня 2016; 118 днів тому)
Написано на Java
Операційна система Багатоплатформне
Тип Java IDE
Ліцензія Apache 2.0 для Community Edition (починаючи з версії 9.0),
власницька для Ultimate Edition
Веб-сайт jetbrains.com/idea

Commons-logo.svg IntelliJ IDEA у Вікісховищі

IntelliJ IDEA — комерційне інтегроване середовище розробки для різних мов програмування (Java, Python, Scala, PHP та ін.[1]) від компанії JetBrains. Система поставляється у вигляді урізаної по функціональності безкоштовної версії «Community Edition» і повнофункціональної комерційної версії «Ultimate Edition», для якої активні розробники відкритих проектів мають можливість отримати безкоштовну ліцензію. Сирцеві тексти Community-версії поширюються рамках ліцензії Apache 2.0. Двійкові збірки підготовлені для Linux, Mac OS X і Windows.

Історія[ред.ред. код]

Перша версія IntelliJ IDEA з'явилася у січні 2001 року й швидко здобула популярність, як перша Java IDE із широким набором інтегрованих інструментів для рефакторингу[2], що дозволяла програмістам швидко реорганізовувати сирцевий код програм. Дизайн середовища орієнтовано на продуктивність праці програмістів, дозволяючи їм сконцентруватися на розробці функціональності, тоді як IntelliJ IDEA бере на себе виконання рутинних операцій.

Починаючи з шостої версії продукту IntelliJ IDEA надає інтегрований інструментарій для розробки графічного користувацького інтерфейсу.

З версії 9.0 є безплатний варіант Community Edition з відкритими кодами. Сирцеві коди відкритої версії IntelliJ IDEA Community Edition поширюються рамках ліцензії Apache 2.0. Бінарні пакунки підготовлені для Linux, Mac OS X і Windows.

До складу IntelliJ IDEA включені напрацювання, створені в результаті спільної роботи з компанією Google, яка використовувала IntelliJ IDEA в якості базису для своєї нового відкритого середовища розробки Android Studio.[3] Завдяки співпраці істотно розширені штатні можливості IntelliJ IDEA з розробки застосунків для платформи Android.

Огляд можливостей[ред.ред. код]

Community версія середовища IntelliJ IDEA підтримує інструменти (у вигляді плагінів) для проведення тестування TestNG і JUnit, системи контролю версій CVS, Subversion, Mercurial і Git, засоби складання Maven, Ant, Gradle, мови програмування Java, Scala, Clojure, Groovy і Dart. Підтримується розробка застосунків для мобільної платформи Android. До складу входить модуль візуального проектування GUI-інтерфейсу Swing UI Designer, XML-редактор, редактор регулярних виразів, система перевірки коректності коду, система контролю за виконанням завдань і доповнення для імпорту та експорту проектів з Eclipse. Доступні засоби інтеграції з системами відстеження помилок JIRA, Trac, Redmine, Pivotal Tracker, GitHub, YouTrack, Lighthouse.

Комерційна версія «Ultimate Edition» відрізняється наявністю підтримки додаткових мов програмування (наприклад, PHP, Ruby, Python, JavaScript, CoffeeScript, HTML, CSS, SQL), підтримкою технологій Java EE, UML-діаграм, підрахунок покриття коду, можливістю роботи з фреймворками (Rails, Grails, Google Web Toolkit, Spring, Play Framework і Hibernate), засобами інтеграції з Perforce, Microsoft Team Foundation Server і Rational ClearCase.[1].

Виноски[ред.ред. код]

  1. а б IntelliJ IDEA Features and Editions Comparison (англійською). Jet Brains. 
  2. Crossing Refactoring's Rubicon (англ). Martin Fowler. Процитовано 24 липня 2015. 
  3. Релиз среды разработки приложений IntelliJ IDEA 13 // opennet.ru 05.12.2013

Посилання[ред.ред. код]

Див. також[ред.ред. код]