Даниїл (Зелінський)

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Даниїл (Зелінський)
Архієпископ Даниїл під час Великодньої служби в церкві Fleming Road United Church of Christ, Цинциннаті, Огайо, 16 квітня 2023 року
архієпископ Памфільський
з 9 травня 2008
Конфесія: Православ'я
Церква: Українська православна церква США[1]
Парафія: Західна єпархія УПЦ в США
Попередник: Архієпископ Всеволод[2]
 
Альма-матер: Івано-Франківська духовна семінарія імені святого священномученика Йосафата (1996) і Католицький університет Америки (2001)
Діяльність: священник
Національність: українець
Громадянство: США США
Ім'я при народженні: Володимир Олегович Зелінський
Народження: 28 вересня 1972(1972-09-28) (52 роки)
Івано-Франківськ, Українська РСР

Нагороди:

Орден Князя Ярослава Мудрого V ступеня
Орден Князя Ярослава Мудрого V ступеня
Орден «За заслуги» ІІІ ступеня
Орден «За заслуги» ІІІ ступеня

CMNS: Даниїл у Вікісховищі

Даниїл (мирське ім'я: Володимир Олегович Зелінський[3]; 1972, Івано-Франківськ) — український релігійний діяч, архієпископ Памфільський, очільник Західної єпархії Української православної церкви в Америці Вселенського патріархату та опікун українськими православними вірними в Західній Європі, включно з Великобританію[2].

Життєпис

[ред. | ред. код]

Народився 1972 року в Івано-Франківську, дитячі роки провів на Тернопільщині, у місті Бучачі[4], де закінчив середню школу. У вересні 1993 року вступив до Івано-Франківської духовної семінарії (Української греко-католицької церкви). У 1996 році висвячений у сан диякона. Того ж року емігрував до США, де продовжив навчатися в Католицькому університеті Америки.

12 травня 2001 року архієпископом Ієрапольським Антонієм (Щербою) був висвячений на священника. Далі, 1 червня 2001 року Володимира призначено головою Управління зв'язків з громадськістю Консисторії, і реєстратором при Андріївській меморіальній церкві у м. Саут-Баунд-Брук[5].

22 травня 2002 року прийняв чернецтво. На 2005 рік, будучи ієромонахом, був редактором органу Української православної церкви в США «Українське православне слово» і видання об'єднаних українських православних сестринств «Віра». 3 жовтня 2007 року зведений у сан архімандрита.

9 травня 2008 року відбулося наречення у Володимирському храмі міста Парма, штат Огайо, США, а на наступний день — архієрейська хіротонія на єпископа Памфільського, вікарія Української православної церкви в США. Хіротонію звершили архієреї українських юрисдикцій Константинопольського Патріархату: митрополит Іринопольський Константин (Баган), архієпископ Ієрапольський Антоній (Щерба), архієпископ Торонтський Юрій (Каліщук), єпископ Кратейський Андрій (Пешко), єпископ Аспендський Єремія (Ференс), очільник Американської карпаторуської єпархії митрополит Аміський Микола (Смішко) і вікарний єпископ Мокіський, від Американської грецької архієпископії Димитрій (Кандзавелос).

У жовтні 2008 року на XVIII Соборі Української православної церкви у США обраний главою Західної єпархії Церкви. 7 лютого 2009 року відбулася хіротонія у Володимирському соборі Чикаго.

Після кончини митрополита Константина, що відбулася 21 травня 2012 року, єпископ Даниїл вступив на посаду заступника Голови Архієрейського собору УПЦ у США. 6 жовтня 2012 року на позачерговому Соборі Української православної церкви в США єпископ Даниїл висунули й обрали президентом консисторії Української православної церкви в США.

З 26 січня 2013 року після інтронізації Антонія, формально вступив на посаду президента консисторії Української православної церкви США в Саут-Баунд-Брук, Нью-Джерсі.

7 вересня 2018 року в рамках підготовки до надання автокефалії православній церкві в Україні, призначений Вселенським патріархом Варфоломієм І представником у Києві[6][7].

Архієпископ підтримує Революцію гідності та Помаранчеву революцію. «…День Гідності та Свободи — одне зі знакових державних свят України. Сама країна вже заплатила високу ціну за те, що обрала свободу. Ціна — життя найкращих синів і дочок Батьківщини. Тому ми, українці в Україні та в Діаспорі, не маємо жодного права сходити з шляху, наміченого Помаранчевою Революцією та Революцією Гідності. Ми повинні, в першу чергу, виховувати в собі свідому любов до батьківщини і гідність, виховувати дітей справжніми патріотами і культивувати в них почуття гідності. Адже патріотизм — це ключ до процвітання суспільства, а гідність — це вміння тримати себе та свої думки чистими, що допомагає вчинити правильно, навіть якщо для цього доведеться боротися з особистими емоціями та переступати через свої слабкості, це внутрішнє відчуття благородства та відчуття власної відповідальності за своє життя та життя близьких», сказав він 21 листопада 2021 року[8].

Нагороди

[ред. | ред. код]
  • 5 січня 2019 року в Стамбулі під час офіційного прийняття з нагоди підписання Томосу про автокефалію Православної Церкви України Вселенським Патріархом Варфоломієм, Президент України Петро Порошенко вручив архієпископу Памфільському і Західної єпархії Української православної церкви в США, екзарху Вселенського Патріарха в Україні Даниїлу орден князя Ярослава Мудрого V ступеня, яким він був нагороджений за визначну діяльність, спрямовану на зміцнення авторитету православ'я у світі, утвердження ідеалів духовності і милосердя, вагомий особистий внесок у розбудову автокефальної помісної Православної Церкви України[9][10].
  • Орден «За заслуги» III ст. (23 серпня 2018) — за вагомий особистий внесок у зміцнення міжнародного авторитету Української держави, розвиток міждержавного співробітництва, плідну громадську та гуманістичну діяльність[11].

Примітки

[ред. | ред. код]
  1. Вселенського патріархату
  2. а б History | Ukrainian Orthodox Church of the USA. Ukrainian Orthodox Church of the USA. Процитовано 19 жовтня 2023.
  3. В Указі Президента [Архівовано 15 вересня 2018 у Wayback Machine.] щодо нагородження орденом «За заслуги» III ступеня — Зелінський Даниїл
  4. Владика Даниїл: «Ці діти чекають нашої підтримки і вірять, що світ не без добрих людей» [Архівовано 23 листопада 2015 у Wayback Machine.].
  5. https://web.archive.org/web/19990420192201/http://www.uocofusa.org/Sobor/Sobor%20.htm
  6. Автокефалія УПЦ: Вселенський патріархат призначив своїх представників у Києві. Архів оригіналу за 7 вересня 2018. Процитовано 7 вересня 2018.
  7. Томос: Вселенський патріарх призначив своїх екзархів у Києві. Архів оригіналу за 7 вересня 2018. Процитовано 7 вересня 2018.
  8. Ukrainian Orthodox Community United in Prayer in Minneapolis, MN. www.uocofusa.org. Процитовано 25 листопада 2021.
  9. Указ Президента України від 4 січня 2019 року № 2/2019 «Про відзначення державними нагородами України»
  10. Ми пройшли всі випробування і створили незалежну Православну Церкву України — Президент вручив державні нагороди [Архівовано 5 січня 2019 у Wayback Machine.] // Офіційне інтернет-представництво Президента України, 5 січня 2019 р.
  11. Указ Президента України від 23 серпня 2018 року № 252/2018 «Про нагородження орденом "За заслуги" громадян іноземних держав»

Посилання

[ред. | ред. код]