Калугін Олег Данилович

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук

Олег Данилович Калугін (нар. 6 вересня 1934, Ленінград) - потомствений чекіст, колишній генерал-майор КДБ, колишній високопоставлений керівник підрозділів центрального апарату та територіальних органів КДБ, громадський і політичний діяч заключного періоду перебудови в СРСР, народний депутат СРСР, на початку 1990-х років активно брав участь у діяльності руху «Демократична Росія».

У 1995 році виїхав з Росії в США, де до цього (в 1994 році) опублікував викривальну книгу «Перше головне управління. Мої 32 роки в розвідці і шпигунстві проти Заходу», виступав у ЗМІ і свідком на судових процесах проти виявлених і заарештованих агентів КДБ-СЗР.

У Російській Федерації в 2002 році був заочно засуджений за державну зраду до 15 років позбавлення волі з відбуванням покарання в колонії суворого режиму, за вироком Мосміськсуду позбавлений військового звання, персональної пенсії і двадцяти двох державних нагород СРСР.

Пізніше отримав статус політичного біженця і в 2003 році американське громадянство в США, де в даний час постійно проживає, займається громадською, викладацькою та публіцистичною діяльністю.

Посилання[ред.ред. код]