Пес

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Вовк
Вовк звичайний (Canis lupus)
Біологічна класифікація
Домен: Ядерні (Eukaryota)
Царство: Тварини (Metazoa)
Тип: Хордові (Chordata)
Клас: Ссавці (Mammalia)
Ряд: Хижі (Carnivora)
Підряд: Песовиді (Canoidea)
Родина: Псові (Canidae)
Рід: Собака (Canis)
Види
Посилання
US-NLM-NCBI-Logo.svg NCBI: 9611
Wikispecies-logo.svg Віківиди: Canis

Собака, або пес (Canis) — рід ссавців родини псових (Canidae), який об'єднує звірів з добре розвиненими довгими кінцівками, пристосованими до швидкого бігу (кігті невтяжні). Вони переслідують здобич, часто утворюють сім'ї і зграї. Цей рід включає власне вовків, шакалів та койотів, а також свійського пса.

Види роду Canis[ред.ред. код]

Типовий вид роду Canis — пес свійський (Canis familiaris L.), з назвою якого пов'язана і назва всієї родини — псові (Canidae).

Види групи «шакал»

Види групи «вовк»

Раніше до роду Canis відносили також:

рід Canis в Україні[ред.ред. код]

Пси представлені у фауні України трьома видами:

Єдиним аборигенним видом роду в Україні є вовк, стан популяцій якого суттєво залежить від ставлення до нього людей. Наразі степовий підвид вовка зник і на його місце вселився шакал.

Шакал з'явився в межах території України близько 1998 року і до 2005 року сформував стійкі популяції в межах усіх приморських областей, але найбільш стабільні — на Одещині в заплавах Дунаю і Дністра. Відомі знахідки також в Криму, на Миколаївщині, Донеччині й Луганщині.

Пес свійський — один з найчисельніших видів ссавців в Україні загалом (після людей, пацюків і сільськогосподарських ссавців разом узятих). У багатьох місцях пси формують стабільні групи здичавілих тварин (необхідно розрізняти свійських, бродячих і здичавілих псів). Нерідко пса свійського розглядають як одомашнену форму вовка (тобто як той самий вид). Відомі гібриди між здичавілими псами і вовками.

Див. також[ред.ред. код]

Посилання[ред.ред. код]


Панда Це незавершена стаття з теріології.
Ви можете допомогти проекту, виправивши або дописавши її.