Євгенія Лопата

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Євгенія Валеріївна Лопата (Evgenia Walerijiwna Lopata; народилася 1. листопада 1994 в місті Чернівці, Україна) - українська культурна менеджерка та перекладачка, директорка Міжнародного поетичного фестивалю Meridian Czernowitz, головна редакторка видавництва Meridian Czernowitz, менеджерка культурних проектів в Європі та Україні, програмний менеджер у Літературному центрі ім. Пауля Целана в Чернівцях.

Біографія[ред. | ред. код]

Євгенія Лопата народилася у Чернівцях в родині філологів (батько - германіст, мати - україністка). З 2001 по 2012 навчалась у Чернівецькій гімназії №1 з профільним вивченням німецької мови, яку закінчила із відзнакою. Протягом шкільних років багаторазово брала участь у шкільних олімпіадах, зокрема у національних шкільних олімпіадах з німецької мови по Україні виборола 3 місце у 2010 році (м.Кропивницький), 2 місце у 2011 році (м.Тернопіль) та 3 місце у 2012 році (м.Полтава).

Євгенія Лопата
Народилася 1 листопада 1994(1994-11-01) (24 роки)
Чернівці, Україна
Діяльність перекладачка, Культурний менеджер
Alma mater Чернівецький національний університет імені Юрія Федьковича, Грацький університет і Гумбольдтський університет Берліна
Заклад Meridian Czernowitz


Після закінчення гімназії вступила до Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича на два факультети - іноземних мов (спеціальність - німецька мова та література) та на економічний факультет (спеціальність - економічна теорія, менеджмент та адміністрування). Бакалаврат та магістратуру закінчила 2018 року. Із відзнакою закінчила економічний факультет із дипломною роботою на тему "Коучинг як технологія ефективного управління персоналом організації" (науковий керівник: д.е.н., проф. Галушка З.І.).

У 2014, 2015 та 2017 роках навчалася на бакалавраті та магістратурі в Грацькому університеті ім. Карла і Франца в Австрії на економічному факультеті, спеціальність - менеджмент та міжнародний бізнес. Фокусний спектр дослідження – міжкультурна компетенція. Отримано диплом володіння німецькою мовою (включно з австрійським та швейцарським варіантами) ÖSD у сфері бізнес-комунікацій рівня С2.

Сьогодні Євгенія Лопата навчається в Гумбольдтському університеті Берліна та вивчає культурологію.

З 2019 року проходить практику у Бундестазі Федеративної Республіки Німеччина та працює в бюро депутата Маркуса Уля від партії Християнсько-демократичного союзу Німеччини (CDU), тематика - транспорт та інформаційна інфраструктура.

Євгенія Лопата вільно володіє німецькою, англійською та російською мовами.

Кар'єра[ред. | ред. код]

З 2013 року Євгенія Лопата очолює Міжнародний поетичний фестиваль Meridian Czernowitz, який щорічно відбувається у м.Чернівці на початку вересня. Євгенія - куратор міжнародних проектів корпорації MERIDIAN CZERNOWITZ, фокусна діяльність – культурні проекти із країнами Центральної Європи / культурна дипломатія, головний редактор видавництва MERIDIAN CZERNOWITZ, послідовний перекладач та перекладач літературних текстів з німецької мови, модератор літературних заходів.

Партнер проекту “Lyrikline” (м. Берлін) в Україні, всесвітньої мережі збору поетичних текстів.

Куратор літературної програми Національного стенду України на Франкфуртському книжковому ярмарку у 2016 році.

Брала участь у міжнародних літературних фестивалях та всеєвропейських зустрічах директорів європейських фестивалів, серед яких – Міжнародний фестиваль м. Золотурн (Швейцарія), Міжнародний фестиваль м. Льойкербад (Швейцарія), Міжнародний фестиваль м. Базель (Швейцарія), багаторазово Міжнародний поетичний фестиваль м. Берлін (Німеччина), Міжнародний поетичний фестиваль м. Тель-Авів (Ізраїль), Барселонський та Стокгольмський поетичний фестивалі, Поетичний конгрес Fokus Lyrik (Франкфурт-на-Майні, 2019).

З 2014 року головний редактор видавництва Meridian Czernowitz, займалася виданнями таких авторів видавництва як Сергій Жадан, Юрій Андрухович, Юрій Іздрик, Ірена Карпа, Андрій Любка, Ірина Цілик, Артем Чех, Володимир Рафєєнко, Катерина Калитко та ін.

З 2015 року експерт фундації “Schwarzkopf Stiftung” (м. Берлін) з питань співробітництва з Україною, член журі конкурсу премії Schwarzkopf-Europa-Preis.

Нагороди[ред. | ред. код]

У 2015 році Євгенія Лопата отримала премію “Молода європейка року” від німецької фундації “Schwarzkopf Stiftung” (м. Берлін) за вагомий внесок у розвиток культурного партнерства України з країнами ЄС.

Впродовж 2015/2016 рр. була стипендіаткою Кабінету Міністрів України (навчання у Чернівецькому національному університеті).

Посилання[ред. | ред. код]