Інокентій Винницький

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук

Інокентій Винницький (пол. Innocenty Winnicki) (? - † 11 чи 24 лютого 1700) — український православний релігійний діяч. Походив з шляхетського роду гербу Сас. Єпископ Перемиський з 1680 до 1700 року (обраний на кафедру 19 жовтня 1679 року), православний, з 1691 року греко-католицький (унійний), прийняв і проголосив 23 червня 1691 року Берестейську унію в Перемиській єпархії.

Як Перемиський єпископ перейменував церкву Святого Спаса (Преображення Господнього) у Дрогобичі, що знаходилась на Задвірному передмісті (сучасна вулиця Стрийська), на ім'я Святого Йосафата — першого українського святого, канонізованого Католицькою Церквою. Образ Святого Йосафата для церкви був створений за кошти владики[1]. За даними «Географічного словника Королівства Польського», був похований в крипті церкви Лаврівського монастиря.[2]

Примітки[ред.ред. код]

  1. Вшанування священомученика Йосафата, архиєпископа Полоцького
  2. Ławrów // Słownik geograficzny Królestwa Polskiego i innych krajów słowiańskich. — Warszawa : Filip Sulimierski i Władysław Walewski, 1884. — T. V : Kutowa Wola — Malczyce..— S. 614. (пол.)

Посилання[ред.ред. код]