Ісламський культурний центр та мечеть (Сєвєродонецьк)

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Ісламський культурний центр «Бісмілля»
Тип споруди мечеть
Розташування Україна УкраїнаСєвєродонецьк
Кінець будівництва 2019
Належність іслам
Адреса просп. Гвардійський, 10а

Ісламський культурний центр «Бісмілля» — мечеть та мусульманський центр у Сєвєродонецьку.

Відкриття мечеті відбулося 30 вересня 2019 року[1].

Історія[ред. | ред. код]

Мусульманська громада міста була однією з десятьох громад, що офіційно зареєстрували «Духовне управління мусульман України «Умма».

Під час урочистого відкриття мечеті імам Тимур Берідзе подякував усім, хто долучився до будівництва, допомагав матеріально та підтримував вірян Сєвєродонецька в їхньому прагненні мати власний духовний осередок.

Муфтій ДУМУ «Умма» Саїд Ісмагілов у вітальному слові відзначив наполегливість імама та надзвичайну згуртованість місцевої громади, що й зробило можливим свято. Шейх Саїд Ісмагілов подарував мечеті картину з аятами Священного Корану.

На відкриття завітала й заступниця голови Луганської ОДА Катерина Безгинська, керуючий Луганською єпархією ПЦУ Афанасій, місцеві активісті, а також гості з інших міст і навіть представники благодійних фондів із Туреччини. Вони привітали мусульман Сєвєродонецька, висловивши готовність до співпраці та надію на подальший розвиток мусульманського життя не тільки в місті, а взагалі в Луганській області та на сході України.

16 червня 2022 року будівля мечеті була зруйнована в результаті російських обстрілів. До руйнування також причетні кадирівці.[2]

Інфраструктура[ред. | ред. код]

Молитовна зала (чоловіча і жіноча)

Мусульманська бібліотека

Столова для вірян

Розташування[ред. | ред. код]

Адреса мечеті та ІКЦ: м. Сєвєродонецьк, проспект Гвардійський, 10-А.

Примітки[ред. | ред. код]