Фрейр

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Фрейр

Фрейр (також Фрей, давньосканд. Freyr), також Інґві (початково значило «пан», «володар») — в германо-скандинавській міфології бог плодючості та літа. Походить з роду ванів, син вана Нйорда та велетунки Скаді. Батько Фрейра Нйорд, в свою чергу, — названий син Одіна, залишений ванами в Асґарді заручником після підписання миру між асами та ванами. Сестра-близнюк Фрейра — Фрейя.

Фрейру є підвладним сонячне світло, він посилає людям багаті врожаї. Фрейр мало поступається в красі самому Бальдрові й такий самий добрий, як і його батько Нйорд. Він не любить воєн та сварок й є покровителем миру на землі як поміж окремими людьми, так й поміж цілими народами. Священною твариною Фрейра є кабан. В легендах зазначається, що Фрейр отримав від Дваліна корабель Скідбладнір, а від Сіндрі — вепря Ґуллінбурсті.

З іменем Фрейра повёязано назву дня тижня п'ятниці в мовах германської групи (англ. Friday, нім. Freitag тощо). Від імені Фрейра Інґві походить багато германських імен: Інґвар, Інґмар, Інґеборґа, Інґрід тощо.

Інґві — родоначальник династії Інґлінґів[1].

Примітки[ред.ред. код]

Посилання[ред.ред. код]


Одін Це незавершена стаття з германо-скандинавської міфології.
Ви можете допомогти проекту, виправивши або дописавши її.