Алекс Вольщан

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Алекс Вольщан

Алекс Вольщан (пол. Aleksander Wolszczan), (нар. 29 квітня 1946, Щецінек) — польський астроном.

Олександр Вольщан почав свою наукову кар'єру в Польщі, де в Університеті Миколая Коперніка отримав в 1969 ступінь магістра, а в 1975 - ступінь доктора філософії. В 1982 році він переїжджає в США, де працює в Корнельському та Принстонському університетах. Пізніше він отримує посаду професора Пенсильванського університету в Каліфорнії. Одночасно він продовжував працювати і професором університету в Торуні. Є членом Польської академії наук.

В 1990 році проводячи астрономічні спостереження в обсерваторії Аресібо, він виявив пульсар PSR 1257 +12. Аналіз отриманих даних показав, що навколо пульсара звертаються 2 планети масою в 3,4 і 2,8 земних. Ці дані були підтверджені на іншому радіотелескопі канадським астрономом Дейлом Фрейлих. Таким чином було доведено існування позасонячних планетної системи.

Вчені опублікували дані своїх досліджень в 1992 та 1994 роках відповідно, в наш час[Коли?] ці результати повністю визнані науковим співтовариством. У 1996 Вольщану вручають премію Беатріс Тінслі американського астрономічного товариства, а в Польщі друкують поштову марку з його зображенням. [1]

У 2008 Вольщан був одним з номінантів на Нобелівську премію по фізики. [2]


Примітки[ред.ред. код]

Посилання[ред.ред. код]