Американський гепард

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Американський гепард
Час існування: 2.6–0.012 млн р. т.
пізній пліоцен — пізній плейстоцен
Miracinonyx inexpectatus
Miracinonyx inexpectatus
Біологічна класифікація
Домен: Еукаріоти (Eukaryota)
Царство: Тварини (Animalia)
Тип: Хордові (Chordata)
Клас: Ссавці (Mammalia)
Ряд: Хижі (Carnivora)
Підряд: Котовиді (Feliformia)
Родина: Котові (Felidae)
Підродина: Малі кішки (Felinae)
Триба: Acinonychini
Рід: Miracinonyx
Adams, 1979
Види
  • M. inexpectatus Cope, 1895
  • M. trumani Orr, 1969
Посилання
Commons-logo.svg Вікісховище: Miracinonyx
US-NLM-NCBI-Logo.svg NCBI: 339611
Fossilworks: 41064

Американський гепард (Miracinonyx) — вимерлий рід, принаймні двох видів котових, які були ендеміками Північної Америки в епоху плейстоцену (2.6 млн — 12 тис. років тому). Ці кішки відомі з фрагментів скелетів. Пума й американський гепард, як вважають, відділилися від пумоподібного предка близько трьох мільйонів років тому. Потім предки гепарда мігрували назад у Старий Світ.

Морфологія[ред. | ред. код]

Два види зазвичай виділяють: M. inexpectatus і M. trumani. Іноді третій вид, М. studeri, додається до списку, але він частіше перераховується як молодший синонім М. trumani. Обидва види морфологічно схожі на сучасного гепарда, але з укороченими мордами й розширеними носовими порожнинами для збільшення кисневої місткості. Тим не менше, ці подібності можуть бути не успадкованими від спільного предка, а бути результатом або паралельної, або конвергентної еволюції. Miracinonyx були більшими, ніж сучасний гепард і близькі за розмірами до сучасних пум із північної частини ареалу. Маса тіла зазвичай була близько 70 кг, при довжині голови й тіла 170 см, довжина хвоста близько 92 см і висота в плечах 85 см.

М. trumani[ред. | ред. код]

М. trumani тварина, що була морфологічно найбільш близькою до істинних гепардів. Живучи в преріях і на рівнинах західної Америки, він ймовірно, полював на копитних тварин рівнин, таких як вилоріг. Справді, хижацтво Miracinonyx вважається причиною, чому вилороги мають швидкість ≈ 90 км/год; їхня максимальна швидкість значно більша, ніж необхідно, щоб обігнати сучасних американських хижаків, таких як пуми й сірі вовки.

М. inexpectatus[ред. | ред. код]

М. inexpectatus був більше схожий на пуму, ніж М. trumani та його пропорції знаходяться між тими, що у пуми і М. trumani. Вид мав повністю висувні кігті й завдяки легкій будові, М. inexpectatus був, ймовірно, швидший, ніж пума і більш майстерним у лазінні, ніж М. trumani.

Джерела[ред. | ред. код]