Зоряний шлях: Ентерпрайз

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Зоряний шлях:
Ентерпрайз
Star Trek: Enterprise
Star Trek ENT logo.svg
Телеканал(и) UPN
Жанр наукова фантастика
Ідея Рік Берман
Бреннон Брага
У головних ролях див. список
Країна-виробник США
Перша поява 26 вересня 2001
Кількість серій 98

Зоряний шлях: Ентерпрайз (англ. Star Trek: Enterprise) — науково-фантастичний телевізійний серіал, створений Ріком Берманом і Бренном Брагою. Є шостим телевізійним серіалом (включаючи анімаційний) епопеї «Зоряний шлях».

Пілотна серія «Ентерпрайзу» — «Розірване коло» (англ. Broken Bow ) — вийшла на екрани 26 вересня 2001. Останній епізод — «Ці подорожі ...» (англ. These Are the Voyages ...) — був показаний 13 травня 2005.

Перші серії «Ентерпрайза» отримали високий рейтинг, який, втім, стрімко впав ще до кінця першого сезону, і лише масова підтримка фанатів дозволила вийти на екран другому і третьому сезону. До четвертого сезону його продюсерів, Ріка Бермана і Бреннона Брагу, змінив Менні Кото. Саме знятий ним четвертий сезон, за словами фанатів і критиків, «розкрив весь потенціал» серіалу. Втім, рейтинг продовжив падіння, і в 2005 студія Paramount зняла серіал з ефіру.

Сюжет[ред.ред. код]

«Зоряний шлях: Ентерпрайз» є приквелом для інших фільмів та серіалів епопеї. Події цього серіалу починають розгортатися у 2151 році, за сто років до подій «Оригінального серіалу».

Людство зовсім недавно здійснило свій перший контакт з вулканцями і освоїло космічні польоти з надсвітловою швидкістю. Зореліт «Ентерпрайз» (англ. Enterprise NX-01) під командуванням капітана Джонатана Арчера — новий, найдосконаліший зореліт флоту, оснащений найшвидшим двигуном «Варп-5» стає першим посланцем людства в «далекому космосі». Його команді належить зробити безліч наукових відкриттів, вступити в контакт з невідомими цивілізаціями, врятувати Землю від загибелі і покласти початок Об'єднаній Федерації Планет.

Крім космічних подорожей та досліджень, автори, скориставшись подібним досвідом у деяких інших фільмах і серіалах, досить надовго переміщують героїв у минуле.

Список персонажів[ред.ред. код]

Герой Звання Актор Посада
Джонатан Арчер Капітан Скотт Бакула Командир зорельота «NX-01 Ентерпрайз»
Т'Пол Субкоммандер (у вулканській ієрархії) Джолін Блелок Перший офіцер і офіцер з науки
Чарльз «Тріп» Такер III Коммандер Коннор Тріннір Головний інженер
Малькольм Рід Лейтенант Домінік Кітінг Офіцер з тактики
Хоші Сато Енсін Лінда Пак Офіцер зв'язку
Тревіс Мейвізер Енсін Ентоні Монтгомері Рульовий
Флокс Доктор Джон Біллінгслі Головний лікар

Факти[ред.ред. код]

  • «Ентерпрайз» — перший серіал епопеї «Зоряного Шляху », знятий в «широкому форматі» 16:9.
  • Скотт Бакула (капітан Арчер), Джолін Блелок ( Т'Пол ) і Коннор Тріннір (Такер) — єдині актори, які брали участь у всіх серіях.
  • Зірки серіалу «Зоряний шлях: Нове покоління » ЛеВар Бертон і Майкл Дорн, а також актори серіалу «Зоряний шлях: Вояджер » Роксанна Доусон і Роберт Дункан Макнейл виступили в ролі режисерів деяких серій «Ентерпрайза».
  • Префікс «NX» у бортовому номері зорельота «Ентерпрайз» збігається з префіксом бортового номера аероплана Spirit of St. Louis, який в 1927 перетнув Атлантику.
  • «Ентерпрайз» — перший серіал епопеї «Зоряного Шляху», де як головна музична композиція звучить не написана для серіалу тема, а самостійна композиція: пісня Рассела Вотсона «Faith of the Heart».
  • У третьому сезоні серіалу, у серії «Забуте» (3.20), і в четвертому сезоні, у серії «Лихо» (4.15), в ролі інженера Енсіна Ріверса (англ. Ensign Rivers) знімався мультиплікатор Сет Макфарлейн, творець мультсеріалу «Гріффіни» і великий шанувальник серіалу «Зоряний шлях».
  • Перший контакт з борґами трапився 1 березня 2153, він описується в серії «Регенерація». Імовірно, цей зореліт потрапив у всесвіт «Ентерпрайза» з 2373. За сюжетом фільму «Зоряний шлях: Перший контакт» борґи відправляють свою сферу в минуле, в 4 квітня 2063, за день до історичного першого гіперпросторового польоту. Під час погоні за борґами корабель «USS Enterprise NCC-1701-E» переміщається в 2063, де сфера борґів розбивається в Антарктиді. Саме там, майже через 90 років, «Enterprise NX-01» зустрічає борґів.

Посилання[ред.ред. код]