Анкілозавр

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Анкілозавр
Період існування: Пізня крейда, 68–66 млн р. т.
Ankylosaurus magniventris reconstruction.png
Біологічна класифікація редагувати
Царство: Тварини (Animalia)
Тип: Хордові (Chordata)
Клада: Динозаври (Dinosauria)
Ряд: Птахотазові (Ornithischia)
Родина: Анкілозаврові (Ankylosauridae)
Триба: Ankylosaurini
Рід: Анкілозавр (Ankylosaurus)
Brown, 1908
Вид:
A. magniventris
Біноміальна назва
Ankylosaurus magniventris
Brown, 1908

Анкілозавр (Ankylosaurus) — рід динозаврів. Травоїдний. Довжина тіла анкілозавра досягала 9 метрів. Висота ж до 3 м. Важив він до 6 тонн. Існували анкілозаври в кінці крейдяного періоду близько 68 — 66 мільйонів років тому. Були поширені в західній частині Північної Америки.

Види і історія виявлення[ред. | ред. код]

Порівняння: синій ящер—заурофаґанакс, зелений—еуплоцефал, червоний—анкілозавр і людина.

На поточний момент загальновизнаний один вид, відповідно є типовим: Ankylosaurus magniventris. Описав його американський палеонтолог Барнум Браун в 1908 по залишкам AMNH 5895, видобутими у формації Хелл Крик (Монтана) в 1906 році. Родова назва означає «вигнутий ящір», а назва виду перекладається з латині як «велике черево», назва хотіла підкреслити ширину анкілозавра.

Насправді ж перші скам'янілості (AMNH 5866) були знайдені в 1900 році їм же в формації Ленс (Вайомінг) разом з залишками тиранозавра. Лише через багато років їх ідентифікували і відокремили від першого.

Наступне важливе відкриття було зроблено Брауном в 1910 під час експедиції в канадську Альберту. У формації Сколлард був знайдений екземпляр AMNH 5214, що містить добре збережений череп, перший залишок хвоста-булави, кінцівки, ребра і пластини.

Джерела[ред. | ред. код]