Асоціація з розвитку штучного інтелекту

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук

Асоціа́ція з ро́звитку шту́чного інтеле́кту або AAAI є міжнародною некомерційною науковою організацією, яка присвячена просуванню наукових знань про механізми мислення і розумної поведінки та їх втілення в машинах. AAAI також спрямована на підвищення суспільного розуміння штучного інтелекту (AI), поліпшення викладання і навчання практикуючих ШІ, і служить основою для планування досліджень та публікацій про важливість і потенціал поточних подій ШІ та майбутні напрямки.

Історія[ред.ред. код]

Організація була заснована в 1979 році під назвою «Американська асоціація з штучного інтелекту» і змінила свою назву в 2007 році на «Асоціація з розвитку штучного інтелекту». Асоціація має понад 6000 членів у всьому світі. На початку своєї історії, організацію представляли відомі в комп'ютерній науці люди, такі як: Аллен Ньюел, Едвард Фейгенбаум, Марвін Мінський і Джон Маккарті. Попереднім президентом Асоціації є Ерік Хорвиц, теперішнім президентом — Генрі Каутц. Заступником президента є Мануела Велосо.

Основні види діяльності Асоціації[ред.ред. код]

Основні напрямки діяльності включають організації та фінансування конференцій, симпозіумів та семінарів, публікація щоквартального журналу для всіх членів, публікації книг, виробництво звітів, а також надання грантів, стипендій та інших почестей.

Заходи[ред.ред. код]

AAAI запроваджує велику кількість заходів з питань штучного інтелекту. AAAI є спонсором багатьох конференцій та симпозіумів, що проводяться кожен рік, а також надає підтримку 14 журналам в галузі штучного інтелекту. AAAI також заснувала «AAAI Прес» спільно з редакцією Массачусетського технологічного інституту в 1979 році для створення книг, що мають відношення до досліджень штучного інтелекту. Крім того, AAAI випускає щоквартальне видання, AI Magazine. Цей журнал був вперше опублікований в 1980 році. AAAI організує «AAAI конференцію з питань штучного інтелекту», яка вважається однією з найкращих конференцій в галузі штучного інтелекту. Раз на два роки, AAAI працює з іншими організаціями — дослідниками Штучного Інтелекту в усьому світі, щоб скликати Міжнародну об'єднану конференція з штучного інтелекту (IJCAI).

AAAI конференції з штучного інтелекту[ред.ред. код]

AAAI конференції не проводяться в роки, коли в Північній Америці проводится Міжнародна об'єднана конференція з штучного інтелекту

Нагороди[ред.ред. код]

Щороку, Асоціація розвитку штучного інтелекту нагороджує її членів, шановних членів громади AI і перспективних студентів з наступними нагородами та почестями.

Стипендіати AAAI[ред.ред. код]

AAAI стипендіатами визнається невелика група членів AAAI, які внесли значний і тривалий внесок у галузі штучного інтелекту.

Класчина премія Paper Award[ред.ред. код]

Класичною премією нагороджують автора (авторів) робіт, які були написані минулого року і нині вважаються впливовими.

AAAI Винагорода за відмінні заслуги[ред.ред. код]

AAAI Винагороду за відмінні заслуги отримає одна людина щороку за надзвичайні заслуги перед суспільством AI.

Премія Аллена Ньюелла[ред.ред. код]

Премія Аллена Ньюела, запроваджена під егідою Асоціації з обчислювальної техніки, була створена в 1993 році, щоб вшанувати пам'ять і досягнення Аллена Ньюела. Ця нагорода підтримується за рахунок гранту AAAI. Премія вручається в окремих відібраних випадках, які мають велике значення в інформатиці, або комп'ютерних науках.

AAAI грамоти[ред.ред. код]

AAAI видає сертифікати вдячності, щоб відзначити зусилля людей, які добровільно працювали протягом року у Асоціації.

Премія Фейгенбаум[ред.ред. код]

Премєю Фейгенбаум нагороджують раз на два роки, щоб визнати і заохочувати видатні наукові досягненя в галузі Штучного Інтелекту, які зроблені за допомогою експериментальних методів інформатики.

Премія за інноваційне застосування штучного інтелекту[ред.ред. код]

Цю премію видають за тематичне дослідження програм, що включають в себе деякі аспекти технології AI.

Премія, присвячена Роберту Енгелмору[ред.ред. код]

Ця премія щорічно вручається людині, яка показала, надзвичайні успіхи в AAAI і спільноти AI. У зв'язку з нагородою, одержувачу пропонують представити основну доповідь на конференції AAAI, а також підготувати супутню статтю для журналу AI. Ця нагорода була заснована в 2003 році на честь Роберту Енгелмора

Премія від INTEL[ред.ред. код]

AAAI представляє спеціальну премію від INTEL за виставку найкращих проектів в галузі комп'ютерних наук з компонентами штучного інтелекту.

Премія за найкращого робота[ред.ред. код]

AAAI видає нагороди переможцям щорічного конкурсу мобільного робота, які були проведені на Національній конференції з штучного інтелекту.

Посилання[ред.ред. код]

1.«AAAI Officials». Retrieved 2011-03-03.
2.«AAAI Conference on Artificial Intelligence». Retrieved 2009-10-16.
3.«2007 Australian Ranking of ICT Conferences». Retrieved 2009-10-16.Tier A+.
4.«Top-ranked Conferences in „Artificial Intelligence“». Microsoft Academic Search. Retrieved 2009