Machine Intelligence Research Institute

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Machine Intelligence Research Institute

Machine Intelligence Research Institute (MIRI, науково-дослідний інститут машинного інтелекту) (колишня назва — The Singularity Institute for Artificial Intelligence (SIAI, Інститут сингулярності)) — некомерційна організація, основною метою якої є створення безпечного штучного інтелекту (ШІ), а також вивчення потенційних небезпек і можливостей, які можуть з'явиться при створенні ШІ. Організація підтримує ідеї, спочатку висунуті I. J. Good і Вернором Вінджем, відносно «інтелектуального вибуху» або сингулярності, і ідеї Елізера Юдковського про створення дружнього ШІ. Юдковскі досліджує в Інституті сингулярності в США проблеми глобального ризику, які може створити майбутній надлюдський ШІ, якщо його не запрограмувати на дружність до людини.[1]

Одним із директорів організації є винахідник і футуролог Рей Курцвейл. У штаті консультантів організації є оксфордський філософ Нік Бостром, геронтолог Обрі ді Грей, співзасновник PayPal Peter Thiel, і співзасновник Foresight Nanotech Institute Христина Петерсон[en].

Організація має представництва в США й Канаді.

Історія[ред. | ред. код]

Першим проєктом SIAI стала «анотаційна мова програмування» (annotative programming language) Flare, розробка якої почалася в липні 2001 року. Мова розроблялася для створення за її допомогою ядра ШІ. Менш ніж за рік проєкт був закритий.

У 2002 році на сайті SIAI публікується препринт глави «Рівні організації загального інтелекту»[2] із книги «Реальний ШІ: Нові підходи до штучного загального інтелекту» (за редакцією Ben Goertzel[en] і Cassio Pennachin). Пізніше в цьому ж році, SIAI опублікував дві основні глави вступу — «Що є сингулярність?»[3] і «Чому варто працювати над наближенням сингулярності?»[4]

У 2003 році представник організації Майкл Anissimov виступив із доповіддю на міжнародній конференції Transvision 2003, що проходила в Єльському університеті.

У 2004 році SIAI був створений сайт AsimovLaws.com[5], створений для обговорення етики ШІ в контексті проблем, порушених у фільмі «Я, Робот», випущеному лише через два дні. На початку наступного року головний офіс Інституту переїжджає з Атланти в Кремнієву долину.

У лютому 2006 року Інститут формує фонд у розмірі 200 тис. дол. США[6]. Основна частина фонду (100 тис. дол.) була отримана від співзасновника Paypal Peter Thiel. У травні 2006 року на стенфордському саміті сингулярності ухвалено рішення про розширення штату співробітників Інституту.

Інститут, разом з KurzweilAI.net і Центром з вивчення мови й інформації, спонсорує стендфордський саміт сингулярності. Директор Інституту, Peter Thiel, виступає як ведучий саміту[7] Саміт зібрав коло 1300 фахівців. Серед учасників саміту були Рей Курцвейл, Нік Бостром, Корі Доктороу, Ерік Дрекслер, Дуглас Хофштадтер, Steve Jurvetson[en], Bill McKibben[en], Max More[en], Себастьян Тран і Елізер Юдковскі.

У 2007 році аналогічний саміт пройшов у Палаці Театру Мистецтв, Сан-Франциско. Третій саміт сингулярності відбувся 5 жовтня 2008 року в Сан-Хосе.

Інститут фінансує проєкт Open Cognition Framework (OpenCog), метою якого є надання «дослідникам і розроблювачам програмного забезпечення загальної платформи для побудови програм з елементами штучного інтелекту.»

Примітки[ред. | ред. код]

  1. ШІ як фактор глобального ризику
  2. Levels of Organization in General Intelligence. Архів оригіналу за 4 жовтень 2006. Процитовано 2 вересень 2010. 
  3. What is the Singularity? | Singularity Institute for Artificial Intelligence. Архів оригіналу за 16 травень 2008. Процитовано 2 вересень 2010. 
  4. Why Work Toward the Singularity? | Singularity Institute for Artificial Intelligence. Архів оригіналу за 4 жовтень 2006. Процитовано 2 вересень 2010. 
  5. 3 Laws Unsafe - Asimov's Three Laws of Robotics & I, Robot
  6. Singularity Institute for Artificial Intelligence | AI
  7. Smarter than thou? San Francisco Chronicle, 12 травня 2006

Посилання[ред. | ред. код]