Террі Виноград

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Террі Виноград
Terry Winograd
Террі Аллан Виноград
Террі Аллан Виноград
Народився 24 лютого 1946(1946-02-24) (75 років)
США США Такома-Парк, штат Меріленд
Країна США США
Діяльність інформатик, artificial intelligence researcher, науково-педагогічний працівник, викладач університету
Alma mater Массачусетський технологічний інститут
Галузь інформатика[1]
Заклад Стенфордський університет
Вчителі Сеймур Пейперт
Відомі учні Ларрі Пейдж
Членство Association for Computing Machinery
Нагороди
Особ. сторінка profiles.stanford.edu/terry-winograd

CMNS: Террі Виноград у Вікісховищі

Террі Аллен Виноград (нар. 24 лютого 1946, Такома-Парк, штат Меріленд) — американський дослідник штучного інтелекту, професор комп'ютерних наук Стенфордського університету, член Асоціації з обчислювальної техніки (2009).

Відомий за працями з філософії свідомості, штучного інтелекту та роботою над природною мовою у системі SHRDLU.

Життя і робота[ред. | ред. код]

Програма SHRDLU була написана як кандидатська дисертація в Массачусетському технологічному інституті в період 19681970.

При розробці програми Террі намагався забезпечити комп'ютер достатнім «розумінням», аби мати можливість використовувати природну мову для спілкування. Програма може сприймати та обробляти такі командні конструкції: «Знайди блок, який розташований вище, ніж той, який тримаєш, і поклади його в ящик» і виконувати затребувані дії за допомогою моделювання блоку, керованого рукою.

Програма також може відповісти усно, наприклад, «Я не знаю, який блок ви маєте на увазі». Програма SHRDLU можна розглядати історично як один із класичних прикладів того, як важко для програміста створення семантичної пам'яті комп'ютера вручну, і як обмежені або «крихкі» такі програми. Його підхід відійшов від класичного штучного інтелекту, зіткнувшись із критикою когнітивізму Гільбертом Дрейфуса, і зустрічі з чилійськими філософ Фернандо Флорес. Вони опублікували критичну оцінку, що заснована на феноменології як розумінні: Комп'ютери і пізнання. Нова основа для розробки в 1987 році. У другій половині 1980-х років Виноград працював з Флоресом на ранній формі групової роботи. Їх підхід був заснований на бесіді в обмін на дію аналізу.

На початку 1980-х років Виноград був одним із засновників і президент національної Комп'ютерні професіонали за соціальну відповідальність, групою вчених-комп'ютерників стурбована ядерною зброєю, SDI, і збільшення участі Міністерства оборони США в галузі комп'ютерних наук. Загалом, робота Винограду в Стенфорді була зосереджена на розробці програмного забезпечення в більш широкому сенсі, ніж програмного забезпечення. У 1991 році він заснував «Проект людей, комп'ютери та дизайн» з метою заохочення викладання та наукових досліджень в розробці програмного забезпечення. У книзі «Повернення дизайн Програмне забезпечення» описує деякі з цих робіт. Його дисертація є те, що розробки програмного забезпечення є самостійним діяльність з обох аналізу та програмування, але це повинні бути проінформовані обидві, а також методи проектування в інших професіях (текстильний дизайн, промисловий дизайн тощо).

Починаючи з 1995 року Виноград консультував аспіранта Стенфордського університету Ларрі Пейджа, що працював над дослідницьким проектом веб-пошуку. 1998 року Пейдж взяв відпустку в Стенфорді аби стати співзасновником Google. 2002 році Виноград взяв академічну відпустку від викладання і провів деякий час в Google як запрошений дослідник. Там він вивчав перетин теорії і практики взаємодії людини з комп'ютером.

Останнім часом Винограду продовжували дослідження спільних обчислень, в тому числі використання розподілених обчислень у спільній роботі. Сьогодні, Винограду продовжує проводити дослідження в Стенфордському університеті і викладати класи та семінари по взаємодії людини з комп'ютером. На додаток до кафедри комп'ютерних наук, Винограду пов'язано з Хассе Платтнер інституту дизайну в Стенфордському університеті, також відомий як «d.school», яку він допоміг заснувати.

Праці[ред. | ред. код]

  • 1972. Understanding Natural Language Academic Press, New York.
  • 1982. Language As A Cognitive Process, Volume 1, Syntax Addison-Wesley.
  • 1986. Understanding Computers and Cognition: A New Foundation for Design (with Fernando Flores) Ablex Publ Corp.
  • 1992. Usability: Turning Technologies into Tools (with Paul S. Adler) Oxford University Press.
  • 1996. Bringing Design to Software ACM Press.

Джерела[ред. | ред. код]


  1. https://profiles.stanford.edu/terry-winograd