Ацтецька чайка

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Ацтецька чайка
Laughing Gull in Mating Plumage.jpg
Природоохоронний статус
Наукова класифікація edit
Царство: Тварини
Тип: Хордові
Клас: Птахи
Ряд: Сивкоподібні
Родина: Мартинові
Genus: Дельфінові чайки
Species:
L. atricilla
Наукове ім'я
Leucophaeus atricilla

Синоніми

Larus atricilla Linnaeus, 1758

Ацтецька чайка (Leucophaeus atricilla) — чайка середнього розміру Північної та Південної Америки. Названа на честь звуку, який чайка видає, схожого на сміх. Вона є всеїдним птахом і некрофагом. Гніздяться великими колоніями в основному вздовж атлантичного узбережжя Північної Америки, Карибського басейну, а також на півночі Південної Америки. Існує два їх підвиди: L. a. megalopterus — якого можна побачити від південного сходу Канади до Центральної Америки, і L. a. atricilla, яка проживає в районі від Вест-Індії до островів Венесуели. Ацтецька чайка довгий час вважалася частиною роду Larus (Мартин). Нині належить до роду Leucophaeus.

Ім'я[ред. | ред. код]

Ацтецька чайка на стовпі
Ацтецька чайка — шлюбне оперення

Назва роду Leucophaeus походить від давньогрецького λευκός: leukós, «білий», і φαιός, «сумнівний». Специфічне слово atricilla походить від латинського atra, «чорний», «нещасливий» або «злий» і cilla, «хвіст».

Діапазон[ред. | ред. код]

Птах гніздиться на атлантичному узбережжі Північної Америки, Карибського басейну, а також на півночі Південної Америки. Найпівнічніші популяції взимку мігрують далі на південь. Іноді, але дуже рідко цей вид зустрічається в Західній Європі. Англійська назва Ацтецької чайки (англ. Laughing gull - чайка, що сміється), походить від її хрипкого дзвінка кі-аг, який звучить як сміх «ха... ха... ха...».

Ці чайки розмножуються прибережних болотах і ставках великими колоніями. Будують великі гнізда на землі, зроблені переважно з трав. Три-чотири зеленуваті яйця витримують близько трьох тижнів.

Опис[ред. | ред. код]

Цей вид легко визначити. Довжина птаха 36–41 см (14–16 дюймів), розмах крил від 98 до 110 см (39–43 дюйма) і діапазон ваги  203–371 г (7,2–13,1 унції). Тіло літньої дорослої особини біле, крім темно-сірої спини, крил і чорної голови. Його крила набагато сіріші, ніж у всіх інших чайок такого ж розміру, за винятком меншої чайки Франкліна, і вони мають чорні кінчики без білого півмісяця, який є у тієї самої чайки Франкліна. Дзьоб довгий і червоний. Чорний капюшон здебільшого втрачається взимку.

Ацтецьким чайкам потрібно три роки, щоб досягти дорослого оперення. Незрілі птахи завжди темніші за більшість чайок подібного розміру, окрім Франкліна. Першорічні птахи сіріші знизу та мають блідіші голови, ніж у першорічників чайки Франкліна, а другорічних птахів можна відрізнити за малюнком і структурою крил.

Підвид[ред. | ред. код]

Існує два підвиди:

  • Л. а. megalopterus(Брух, 1855) : гніздяться на прибережному південному сході Канади, сході і півдні США, Мексиці та Центральній Америці
  • Л. а. atricilla(Лінней,1758) : гніздяться у районі від Вест-Індії до островів Венесуели

Примітки[ред. | ред. код]

  1. BirdLife International (2012). «Larus atricilla» [Архівовано 30 вересня 2018 у Wayback Machine.]. IUCN Red List of Threatened Species. 2012. Retrieved 26 November 2013.Карта розселення ацтецької чайки