Б'ярні Герйольфссон

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Б'ярні Герйольфссон
Народився 966
Ісландія
Помер 10 століття
Країна Норвегія
Ісландія
Діяльність мандрівник-дослідник
Батько Herjulf Bårdssond

Б'я́рні Ге́рюльфссон (норв. Bjarni Herjólfsson; X століття) — норвезький (ісландський) мореплавець, який, за переказами, вперше досяг узбережжя Америки в 986 році.

«Сага про гренландців» повідомляє, що Б'ярні плив з Ісландії до своїх батьків, які в той рік вирішили відправитися до Гренландії. Однак у те літо 985-го або 986-го року Б'ярні збився з курсу через шторм, не маючи ні карти, ні компаса. Оскільки раніше він не бував у Гренландії, то поплив навмання. Далеко на заході він виявив пагорби, вкриті лісами, які виглядали придатними для проживання. Б'ярні, тим не менше, прагнув дістатися до батьків і не став висаджуватися на берег і досліджувати нові землі. Він повідомив про них і в Гренландії, і в Норвегії, але в той час ніхто не виявив інтересу до його відкриття.[1]

Десять років по тому Лейф Еріксон поставився до повідомлення Б'ярні більш серйозно, купив судно, на якому Б'ярні подорожував, найняв команду з 35 чоловік і вирушив на пошуки нової землі, в результаті чого досяг, як вважається зараз, Ньюфаундленду — і заснував там колонію Вінланд.

Масова культура[ред. | ред. код]

Див. також[ред. | ред. код]

Примітки[ред. | ред. код]

  1. (1997)The Encyclopedia of American Facts and Dates 10th Edition, Collins. ISBN 0-06-270192-4.

Посилання[ред. | ред. код]