Франсиско Васкес де Коронадо

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Шлях експедиції Ф.Коронадо

Франсиско Васкес де Коронадо (1510–1547\54) — іспанський конкістадор, відкрив басейн річки Колорадо, верхів'я річки Ріо-Гранде, Великий Каньйон, південну части Скелястих гір. Першим пройшов через Великі рівнини до 40° п.ш.

До 1540 відомості про Коронадо замалі. Він служив при віце-королі Нової Іспанії (сучасна Мексика) Антоніо де Мендоса. За його наказом у 1540 році відправилася експедиція на чолі із Франсиско де Коронадо на пошук легендарних золотих міст на півночі Америки. Загон складався з 300 іспанців та 700 індіанців.

Наприкінці лютого еспедиція вийшла з селища Кампостела (Західна Мексика) на північно-захід. По долині річки Сан-Педро вийшли до річки Хіла, переправившись через яку попрямували далі на північний схід. Загалом експедиція дослідила річки Колорадо, Міссурі, Ріо-Гранде. південну частину Скелястих гір. Але вони не знайшли ніяких золотих міст. Зимували іспанці на річці Пекос (ліва притока річки Ріо-Гранде).

Навесні загон Коронадо пройшов через прерії й досяг річки Арканзас, пізніше вони перетнули річку Канзас й вишли у долину річки Місурі. Але й у тутешніх індіанців не було золота. Довелось повертатися, що й відбулося влітку 1542 року. Незабаром Франсиско де Коронадо помер.