Буковинська агенція регіонального розвитку

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Буковинська агенція регіонального розвитку
(БАРР)
Дата заснування серпень 2009
Тип громадська організація
Ключові особи Тетяна Лебухорська
(голова)
Жанна Олійник
(заступник голови)
Положення Україна Україна, Чернівці
Адреса 58002, м. Чернівці, вул. О. Кобялнської, б. 30, оф. 5
ЄДРПОУ 36636341
Джерела фінансування донорські та спонсорські кошти, благодійні пожертви
Офіційний сайт bard.cv.ua

Буковинська агенція регіонального розвитку (скорочено БАРР; англійською Bukovinian Agency for Regional Development, BARD) — громадська організація, метою діяльності якої є досягнення високих стандартів якості життя у Чернівецькій області на засадах сталого розвитку, громадської участі та чесної конкуренції.

Історія створення[ред. | ред. код]

Заснована 2009 року. Є громадською неприбутковою організацією.

Основні результати роботи[ред. | ред. код]

 • Ініційовано сесію «Стала мобільність» під час Конгресу ініціатив Східної Європи у м. Люблін, Польща (2016)
 • Підписано Хартію українського урбаністичного руху (2016)[1][2]
 • Ініційовані та проведені періодичні зустрічі у форматі урбан-кафе із залученням влади, громади та бізнесу для пошуку рішень стосовно розвитку міста (2015—2016)
 • У результаті реалізації програми Британської Ради «Активні громадяни» залучено 247 тис. грн. на реалізацію 18 проектів мешканців області
 • Агенція виступила співзасновницею Української велосипедної мережі (2016)[3]
 • Проведено моніторинг підготовки та реалізації Стратегії розвитку Чернівецької області на період до 2020 року та Плану заходів з реалізації Стратегії до 2017 року та розроблено рекомендації щодо їх вдосконалення (2015)
 • До Статуту міста Чернівці включено положення Про електронні петиції[4]
 • Встановлено відеокамери на основних перехрестях Чернівців для забезпечення безпеки дорожнього руху[5][6]
 • Питання «стала мобільність» включено до Інтегрованої концепції розвитку середмістя Чернівців (2013)
 • Започатковано проведення велоекскурсій у м. Чернівці (2012)
 • Встановлено перші громадські стійки для паркування велосипедів у Чернівцях (2011)[7]
 • Започатковано маркування велосипедних маршрутів у Чернівецькій області (2011)
 • Розроблено карту велосипедних маршрутів Чернівців (2011)

Місцеві нормативні акти, розроблені за участі експертів Агенції[ред. | ред. код]

Постійні заходи[ред. | ред. код]

«Велодень» у Чернівцях (з 2010 року)[ред. | ред. код]

Велодень — Всеукраїнська акція, яка об'єднує тисячі велосипедистів у спільному велопробігу центральними вулицями своїх міст. Велодень у Чернівцях проводиться, як правило, в останню суботу травня. Представники БАРР ініціювали проведення першого заходу «Велодень» у м. Чернівці у 2010 р., після чого БАРР щорічно організовує його.[11][12][13][14]

Метою заходу є популяризація здорового та активного способу життя, популяризація велосипеда як транспортного засобу та екологічної альтернативи автомобілю, привернення уваги мешканців міста та місцевої влади до необхідності створення рівних умов для безпечної участі велосипедистів в дорожньому русі.

2013 року під час Велодня встановлено рекорд України — 272 учасники заходу сформували фігуру велосипеда.[15][16]

З 2016 року під час Велодня після велопробігу також відбувається фестиваль, де учасники мають змогу дізнатись більше про велосипед, подорожі, взяти участь у цікавих вікторинах, обговорити важливі питання розвитку велоінфраструктури, дізнати багато цікавого про велосипед та взяти участь у різноманітних майстер-класах.

В останні роки у кількість учасників Велодня у Чернівцях налічує більше шестисот осіб.

Європейський тиждень мобільності у Чернівцях[17] (16-22 вересня, починаючи з 2011 року[18])[ред. | ред. код]

Загальноєвропейська[19] інформаційно-популяризаційна кампанія, спрямована на підвищення обізнаності мешканців про сталий розвиток, збільшення поінформованості про сталий транспорт та заохочення до його використання.[20]

Дні європейської спадщини (з 2015 року) [21][ред. | ред. код]

Загальноєвропейська[22] інформаційно-популяризаційна кампанія, покликана привернути увагу до культурної спадщини та її ролі у розвитку сучасного суспільства.

Велоніч (з 2011 року)[ред. | ред. код]

Захід, що проводиться ввечері чи вночі, спрямований на поширення ідеї використання велосипеда як міського транспорту та підвищення обізнаності щодо використання особливих засобів підвищення власної видимості під час їзди у нічний час.

Велоніч 2017 року об'єднала більше 60 велосипедистів, які в дружній компанії та легкому темпі проїхатись вулицями вечірнього міста, та після велопрогулянки мали змогу переглянути фільм про велокур'єрів. Також велоночі відбуваються в рамках Європейського тижня мобільності.

Велопарад дівчат[23][ред. | ред. код]

«Леді на велосипеді» — захід, що робить акцент на «нормальній» велосипедній їзді — люди у повсякденному одязі на звичайних велосипедах на противагу велосипедному спорту, який сформував та укорінив сприйняття велосипедної їзди як такої, що існує для небагатьох і потребує спортивного одягу та «екіпірування». Це рух, покликаний переосмислити велосипед як засіб пересування, ефективний, практичний і такий, що полегшує наше життя.

Велошкола (з 2014)[ред. | ред. код]

Вперше відбулася в рамках інформаційної кампанії «Будьмо відповідальними на дорозі» проекту «Інформаційна система безпеки дорожнього руху» 2014 року.[24]

З 2017 року Агенція організовує велошколу з безпеки дорожнього руху на постійній основі[25]. Дана школа проводиться з метою підвищити освіченість людей про велосипед як повноцінний транспортний засіб, вивчити правила дорожнього руху, та навчити людей користуватися ними для безпечного та комфортного пересування містом. Крім того, створена можливість навчитися їздити на велосипеді і дізнатись більше про велотранспорт. Заняття у велошколі складається як з теоретичних, так і з практичних занять. Перше заняття велошколи ознайомлює всіх учасників з видами велосипедів, їх будовою, пояснює, підібрати велосипед та правильно за ним доглядати. На другому занятті розповідають про найпоширеніші травми велосипедистів, якою має бути аптечка велосипедиста та як надати першу домедичну допомогу в разі виникнення надзвичайної ситуації. На третьому занятті велошколи вивчаються правила дорожнього руху та вчать правильно і безпечно їздити містом. Саме такі заходи сприяють розвитку велоруху у місті та можуть збільшити кількість велолюбителів.

Майстерня міста (2016)[ред. | ред. код]

Урбаністично-культурний фестиваль, що має на меті активне залучення городян до розвитку свого міста та спільного вирішення нагальних проблем.[26]

Проекти[ред. | ред. код]

Через сталий транспорт до чистого довкілля (2017-2019)[ред. | ред. код]

Посилення впливу громадськості на розвиток територіального співробітництва України, Білорусі та Молдови (2018)[ред. | ред. код]

Опитування та аналіз процесів розробки та впровадження програми територільного співпраці «Україна-Молодова» в якості регіонального партнеру в проекті «Посилення впливу громадськості на розвиток територіального співробітництва України, Білорусі та Молдови», який реалізовувався ГО «Центр транскордонного співробітництва».

Синергія програм транскордонного співробітництва та стратегій регіонального розвитку в Україні – вікно можливостей для прикордонних областей (2017)[ред. | ред. код]

Проведено аналіз кореляції Стратегії розвитку Чернівецької обл. до 2020 року та програм транскордонного співробітництва, які реалізовуються в області. Проект «Синергія програм транскордонного співробітництва та стратегій регіонального розвитку в Україні – вікно можливостей для прикордонних областей» реалізовувався в якості регіонального партнера в Асоціації регіональних аналітичних центрів.

Індекс Євроінтеграційного Економічного Поступу: оцінка економічних реформ в регіонах України на шляху до впровадження зони вільної торгівлі з ЄС (2015, 2017-2018)[ред. | ред. код]

Збір та аналіз даних по Чернівецькій області для проекту «Індекс Євроінтеграційного Економічного Поступу: оцінка економічних реформ в регіонах України на шляху до впровадження зони вільної торгівлі з ЄС», який реалізується Поліським фондом міжнародних та регіональних досліджень (м. Чернігів) у партнерстві з Асоціацією регіональних аналітичних центрів.

Індекс демократичного розвитку областей України (2016)[ред. | ред. код]

Проведено опитування експертів щодо різних компонентів демократичного розвитку Чернівецької області в якості регіонального партнеру в проекті «Сприяння реформам та розвиток підзвітності в регіонах України» у складі Асоціації регіональних аналітичних центрів.

Експертне опитування «Україна експертна 2015» (2016)[ред. | ред. код]

Експертне опитування «Україна експертна» дає можливість ознайомитись з основними соціально-економічними та політичними тенденціями областіей України.

Бюджет участі (з 2016)[ред. | ред. код]

Експерти БАРР взяли активну участь у розробці Положення про бюджет участі міста, який прийнятий сесією міської ради 12 травня 2016 р., та здійснювали промоцію бюджету участі та навчання городян з підготовки проектів.

Європейська волонтерська служба (з 2013)[ред. | ред. код]

Буковинська агенція регіонального розвитку є акредитованою програмою ЄС Erasmus+ відправляючою та приймаючою організацією з 2013 року[27]. Протягом 4 років БАРР було прийнято 10 європейських та відправлено 7 українських волонтерів.[28] У 2015 році Агенція внесена Міністерством соціальної політики України до переліку організацій та установ, що залучають до своєї діяльності іноземців та осіб без громадянства для впровадження волонтерської діяльності на території України[29]. Волонтери з ЄС у Чернівцях проводили безкоштовні заняття з іноземних мов (польської, англійської, італійської, іспанської та румунської), курси креативності, мовні- та кіноклуби, заняття з безпеки дорожнього руху для дітей, допомагали в організації різноманітних заходів організації.

Безпечні вулиці (2017)[30][ред. | ред. код]

Проект спрямований на налагодження співпраці між громадою, патрульною поліцією та міською владою задля підвищення безпеки на дорогах міста Чернівці. Заходами проекту є: зустрічі представників патрульної поліції з громадою, інформаційна кампанія про безпеку на дорогах для різних учасників дорожнього руху, технічний аудит доріг міста, аналіз ДТП та виявлення небезпечних ділянок, створення карти організацїі дорожнього руху.

Активні громадяни (2015-2017)[ред. | ред. код]

Програма Британської Ради в України зі сприяння активній участі громадян в управлінні та розвитку містом, розвиток потенціалу місцевих активістів. БАРР організовує проведення тренінгів для молоді про активне громадянство, вплив на громаду та втілення ідей, а також субгрантує ініціативи.[31][32][33][34][35][36]

Спільний простір (2016-2017)[ред. | ред. код]

Проект спрямований на поглиблення спроможності громади міста Чернівці об’єднувати зусилля задля просторового розвитку. Серед заходів проекту - лекції-інтервенції, публічні дискусії, розробка посібників про вплив на просторовий розвиток, спільне облаштування громадського простору.[37][38]

Сталий розвиток громади (2016)[ред. | ред. код]

Проект, спрямований на створення передумов для сталого екологічного та економічного розвитку Глибоцької об’єднаної територіальної громади: маркування велосипедних туристичних маршрутів, популяризація туру вихідного дня з Чернівців в Глибоцьку ОТГ, навчання з проектного менеджменту для представників об’єднаних громад.

Електронні петиції - інноваційний інструмент залучення громади до прийняття рішень (2015-2016)[ред. | ред. код]

Під час реалізації проекту, спільно з іншими громадськими організаціями та активістами міста, було розроблено положення про електронні петиції у Чернівцях, яке було прийнято як додаток до Статуту міста Чернівці Чернівецькою міською радою. Також було запущено платформу для роботи з петиціями.

Європейському місту – європейський транспорт (2015)[ред. | ред. код]

Метою проекту є привернення уваги мешканців міста до транспортних проблем та можливості їх вирішення альтернативними способами, а також залучення Чернівців до загальноєвропейської кампанії Європейський тиждень мобільності.

Регіональна політика в Україні: Громадський моніторинг стратегій регіонального розвитку (2014-2016)[ред. | ред. код]

БАРР здійснювала моніторинг розробки стратегії регіонального розвитку в якості регіонального партнеру проекту, метою якого було підвищення ефективності державної політики регіонального розвитку через залучення мережі аналітичних громадських організацій, аналіз та моніторинг стратегій регіонального розвитку в Україні та впровадження рекомендацій щодо вдосконалення регіональних стратегій до 2020 р.

Інформаційна система безпеки дорожнього руху (2013-2016)[ред. | ред. код]

Встановлення транскордонного партнерства для пошуку спільних рішень для оптимізації та вдосконалення дорожньої інфраструктури та сигналізації дорожнього руху з урахуванням вимог стандартів ЄС.

Організація в цьому проекті взяла участь у визначенні перехресть з підвищеною небезпекою, де були встановлені камери спостереження, та займалася інформаційними заходами щодо безпеки дорожнього руху, націленими на 3 групи: школярів, велосипедистів та водіїв автомобілів.[39]

Асоціація регіональних аналітичних центрів як засіб покращення ефективності управління в областях України (2013-2015)[ред. | ред. код]

Мета проекту - підвищення аналітичної та організаційної спроможності регіональних аналітичних центрів в Україні шляхом їх об’єднання для моніторингу та аналізу якості надання адміністративних послуг населенню місцевими органами влади.

БАРР здійснювала моніторинг роботи Центру надання адміністративних послуг в якості регіонального партнеру проекту.[40]

Європейський тиждень мобільності у Чернівцях (2013)[ред. | ред. код]

Метою проекту є привернення уваги мешканців міста до транспортних проблем та можливості їх вирішення альтернативними способами, а також залучення Чернівців до загальноєвропейської кампанії Європейський тиждень мобільності.

Екотабір у Карпатах (2013)[ред. | ред. код]

Метою проекту є обмін досвідом у проведенні екологічних акції, залученні волонтерів до масових екологічних заходів, тренінг для мультиплікаторів для впровадження майбутніх заходів з охорони довкілля.

Популяризація сталого транспорту – крок до покращення навколишнього природного середовища і умов життя в м. Чернівці (2012)[ред. | ред. код]

Метою проекту є популяризація сталого транспорту; роз’яснення принципів сталого транспорту; привернення уваги мешканців та органів влади до транспортної проблеми міста та можливих шляхів її вирішення; проведення Європейського тижня мобільності в Чернівцях.

Популяризація дружньої до навколишнього середовища транспортної системи (2011)[ред. | ред. код]

Мета проекту - покращення довкілля у м. Чернівці шляхом промоції велосипеда як екологічного міського транспортного засобу.[41]

Аналіз забезпечення та захист прав громадян на здійснення підприємницької діяльності у Чернівецькій області[ред. | ред. код]

Метою проекту було підвищення рівня захисту прав громадян на здійснення підприємницької діяльності шляхом проведення комплексного дослідження нормативно-правової бази, в т. ч. місцевої, в Чернівецькій області, розробки рекомендацій та їх доведення до цільової аудиторії та органів місцевої влади.

Якість комунальних послуг у м. Чернівці (2009)[ред. | ред. код]

Метою проекту було вивчення думки населення м. Чернівці щодо якості комунальних послуг, що надаються, та надання рекомендацій постачальникам та профільному департаменту щодо їх покращення.

Участь у публікаціях[ред. | ред. код]

Членство в мережевих утвореннях[ред. | ред. код]

Посилання[ред. | ред. код]

Примітки[ред. | ред. код]

 1. Хартія українського урбаністичного руху. Mistosite (uk). Архів оригіналу за 2017-08-08. Процитовано 2017-08-08. 
 2. Українські ГО об’єдналися в Національну асоціацію розвитку велотранспорту – Міські реформи. urbanreform.org.ua (uk). Процитовано 2017-08-09. 
 3. Українські ГО об’єдналися в Національну асоціацію розвитку велотранспорту – Міські реформи. urbanreform.org.ua (uk). Процитовано 2017-08-08. 
 4. а б Експерти обговорили зміни до Статуту територіальної громади Чернівців «Офіційний портал Чернівецької міської ради. chernivtsy.eu (uk). Процитовано 2017-08-08. 
 5. У Чернівцях удосконалять систему безпеки дорожнього руху «Офіційний портал Чернівецької міської ради. chernivtsy.eu (uk). Процитовано 2017-08-08. 
 6. У Чернівцях планують встановити систему відеоспостережень перехресть «Офіційний портал Чернівецької міської ради. chernivtsy.eu (uk). Процитовано 2017-08-08. 
 7. У Чернівцях відбулося відкриття першої велопарковки «Офіційний портал Чернівецької міської ради. chernivtsy.eu (uk). Процитовано 2017-08-08. 
 8. Шкуро, Антон. Бюджет участі Чернівців: спортивні майданчики vs енергозбереження. civicinaction.com (uk-ua). Процитовано 2017-08-08. 
 9. Робоча група надасть пропозиції щодо облаштування велодоріжок в місті «Офіційний портал Чернівецької міської ради. chernivtsy.eu (uk). Процитовано 2017-08-08. 
 10. У Чернівцях розроблять концепцію розвитку велотранспорту. Процитовано 2017-08-08. 
 11. Проведено захід "Велодень-2011" у м. Чернівці - Громадська організація “Буковинська агенція регіонального розвитку”. www.bard.cv.ua. Процитовано 2017-08-08. 
 12. Проведено Велодень-2012 - Громадська організація “Буковинська агенція регіонального розвитку”. www.bard.cv.ua. Процитовано 2017-08-08. 
 13. В смт. Глибока вперше відбувся Велодень - Громадська організація “Буковинська агенція регіонального розвитку”. www.bard.cv.ua. Процитовано 2017-08-08. 
 14. 27 травня 2017 року відбудеться наймасштабніша велоподія року- Велодень! «Офіційний портал Чернівецької міської ради. chernivtsy.eu (uk). Процитовано 2017-08-08. 
 15. Чернівецький «живий» велосипед увійшов до Книги рекордів України » Українська газета ЧАС. www.chas.cv.ua (ru). Архів оригіналу за 2017-08-08. Процитовано 2017-08-08. 
 16. Фото: Чернівецький «живий» велосипед увійшов до Книги рекордів України | SportBuk.com. sportbuk.com (uk). Процитовано 2017-08-08. 
 17. У Чернівцях на місці автопарковки створять парк, на дорозі відкриють кафе, визначать кращу велопарковку та на день відмовляться від авто «  Офіційний портал Чернівецької міської ради. chernivtsy.eu (uk). Процитовано 2017-08-08. 
 18. EUROPEAN MOBILITY WEEK |  2011 participants. www.mobilityweek.eu (en). Процитовано 2017-08-08. 
 19. EUROPEAN MOBILITY WEEK |  Home. mobilityweek.eu (en). Процитовано 2017-08-08. 
 20. У Чернівцях на місці автопарковки створять парк, на дорозі відкриють кафе, визначать кращу велопарковку та на день відмовляться від авто «  Офіційний портал Чернівецької міської ради. chernivtsy.eu (uk). Процитовано 2017-08-09. 
 21. European Heritage Days in Chernivtsi/ Дні європейської спадщини у Чернівцях. www.facebook.com (uk). Процитовано 2017-08-08. 
 22. EHD. European Heritage Days. Процитовано 2017-08-08. 
 23. В рамках Європейського тижня мобільності провели велопарад. ChernivtsiOnline (Чернівці Онлайн) - афіша подій Чернівців (uk-UA). 2014-09-20. Процитовано 2017-08-08. 
 24. В Чернівцях відкривають школу ПДР для велосипедистів | Український інформаційний центр велотранспорту. velotransport.info. Процитовано 2017-08-08. 
 25. Підсумки липневої велошколи. velo.cv.ua (uk-UA). 2017-07-26. Процитовано 2017-08-08. 
 26. У Чернівцях пройде "Майстерня міста" з вуличним кінотеатром. Жити в Чернівцях | cv.changeua.com (ru-RU). Процитовано 2017-08-09. 
 27. Bukovinian Agency for Regional Development | European Youth Portal. europa.eu (en). Процитовано 2017-08-08. 
 28. EVS - Громадська організація “Буковинська агенція регіонального розвитку”. www.bard.cv.ua. Процитовано 2017-08-09. 
 29. Міністерство соцiальної політики України. Офіційний сайт.. Міністерство соцiальної політики України (uk). Процитовано 2017-08-08. 
 30. Партнери | British Council Україна. www.britishcouncil.org.ua (uk). Процитовано 2017-08-08. 
 31. Вітаємо проекти, які отримають фінансування від Британської Ради - Громадська організація “Буковинська агенція регіонального розвитку”. www.bard.cv.ua. Процитовано 2017-08-09. 
 32. 4 нові проекти підтримані в рамках програми "Активні громадяни"! - Громадська організація “Буковинська агенція регіонального розвитку”. www.bard.cv.ua. Процитовано 2017-08-09. 
 33. 3 локальні проекти соціальної дії підтримані Британською радою. - Громадська організація “Буковинська агенція регіонального розвитку”. www.bard.cv.ua. Процитовано 2017-08-09. 
 34. У с. Кострижівка запрацював шкільний ляльковий театр - Громадська організація “Буковинська агенція регіонального розвитку”. www.bard.cv.ua. Процитовано 2017-08-09. 
 35. Чернівчани виготовили вуличні меблі з палет для парку Шиллера - Громадська організація “Буковинська агенція регіонального розвитку”. www.bard.cv.ua. Процитовано 2017-08-09. 
 36. Парк Шиллера у Чернівцях облаштували вуличними меблями (ФОТО). Новини Чернівці: Інформаційний портал «Молодий буковинець». Процитовано 2017-08-09. 
 37. У Чернівцях обговорюватимуть шляхи покращення транспортної інфаструктури «Офіційний портал Чернівецької міської ради. chernivtsy.eu (uk). Процитовано 2017-08-08. 
 38. Ідея на мільйон, або як змінити місто завдяки бюджету участі «Офіційний портал Чернівецької міської ради. chernivtsy.eu (uk). Процитовано 2017-08-08. 
 39. У Чернівцях на перехрестях вулиць працює система відеоспостереження. Процитовано 2017-08-09. 
 40. Центр надання адміністративних послуг працюватиме ефективніше «Офіційний портал Чернівецької міської ради. chernivtsy.eu (uk). Процитовано 2017-08-08. 
 41. Підсумки проекту «Популяризація дружньої до навколишнього середовища транспортної системи» - Громадська організація “Буковинська агенція регіонального розвитку”. www.bard.cv.ua. Процитовано 2017-08-09. 
 42. фонд, Поліський. Організації. pfirs.org (uk-ua). Процитовано 2017-08-08. 
 43. Учасники (бізнес-об'єднання) - Національна платформа малого та середнього бізнесу. Національна платформа малого та середнього бізнесу (uk-UA). Процитовано 2017-08-08. 
 44. Робочі групи Української сторони Платформи громадянського суспільства Україна-ЄС - Платформа Громадського Суспільства. eu-ua-csp.org.ua. Процитовано 2017-08-08. 
 45. Організації-учасниці Національної платформи. Нацплатформа Форуму громадянського суспільства Східного партнерства (uk-UA). Процитовано 2017-08-08.