Міністерство соціальної політики України

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Міністерство соціальної політики України
(Мінсоцполітики України)
Загальна інформація
КраїнаУкраїна
Дата створення9 грудня 2010 р.
Попередні відомстваМіністерство праці та соціальної політики України
Керівництво діяльністю здійснюєКабінет Міністрів України
Штаб-квартирам. Київ, вул. Еспланадна 8/10
Річний бюджет470 313 678 200 ₴[1]
Відповідальний міністрОксана Жолнович
Підвідомчі органиДержавна служба зайнятості
Державна служба України з питань праці
Пенсійний фонд України
Національна соціальна сервісна служба України
Ключовий документУказ Президента України від 9 грудня 2010 року № 1085/2010 «Про оптимізацію системи центральних органів виконавчої влади»
Код ЄДРПОУ37567866
msp.gov.ua
Мапа
Ця стаття є частиною серії статей про
державний лад і устрій
України
Категорія КатегоріяІнші країни

Міністерство соціальної політики України — утворене 9 грудня 2010 року[2] шляхом реорганізації Міністерства праці та соціальної політики України.

Міністерство соціальної політики України є головним органом у системі центральних органів виконавчої влади з формування та забезпечення реалізації державної політики у сферах:

 • зайнятості населення та трудової міграції,
 • трудових відносин, соціального захисту, соціального обслуговування населення,
 • з питань сім'ї та дітей, оздоровлення та відпочинку дітей, а також захисту прав депортованих за національною ознакою осіб, які повернулися в Україну;
 • спеціально уповноваженим центральним органом виконавчої влади з питань забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків, попередження насильства в сім'ї та з питань протидії торгівлі людьми;
 • центральним органом виконавчої влади, до повноважень якого належать питання усиновлення та захисту прав дітей;
 • спеціально уповноваженим центральним органом виконавчої влади з питань гуманітарної допомоги.

Міністр

[ред. | ред. код]

Міністерство соціальної політики України очолює Міністр, який призначається на посаду за поданням Прем'єр-міністра України і звільняється з посади Президентом України. Через нього Кабінет Міністрів України спрямовує і координує діяльність наступних центральних органів виконавчої влади:

 1. Державна служба зайнятості України
 2. Державна служба України у справах ветеранів війни та учасників антитерористичної операції
 3. Державна інспекція України з питань праці
 4. Пенсійний фонд України

З 19 липня 2022 міністром є Жолнович Оксана Іванівна.

Структура

[ред. | ред. код]

В структурі міністерства працюють директорати, департаменти, управління, відділи та сектори.[9]

Центр реабілітації осіб з інвалідністю

[ред. | ред. код]

При міністерстві діє Всеукраїнський центр професійної реабілітації для осіб з інвалідністю, який постійно займається професійно-медичною реабілітацією визначених категорій інвалідів держави.

Міжнародна діяльність

[ред. | ред. код]

Згідно з Угодою про позику між Україною та Світовим банком, міністерство реалізує проєкт «Модернізація системи соціальної підтримки населення України». В 2019—2020 консорціум у складі Оксфорд Полісі Менеджмент Лімітед (Велика Британія), Міжнародна благодійна організація «Партнерство «Кожній дитині» Україна, СОС Кіндердорф Інтернешнл та Український фонд «Благополуччя дітей» консультують з питань розробки та впровадження Регіонального плану стосовно збільшення обсягів надання послуг з догляду на сімейній основі (реформування інтернатних закладів для дітей) у Тернопільській області.[10]

Науково-дослідні інститути

[ред. | ред. код]

Науково-дослідний Інституту праці і зайнятості населення Міністерства соціальної політики України і НАН України

Див. також

[ред. | ред. код]

Примітки

[ред. | ред. код]
 1. https://zakon.rada.gov.ua/laws/file/text/110/f530966n246.xlsx
 2. Указ Президента України від 9 грудня 2010 року № 1085/2010 «Про оптимізацію системи центральних органів виконавчої влади»
 3. Розпорядження Кабінету Міністрів України від 26 липня 2022 року № 651-р «Про призначення Марчак Д.М. першим заступником Міністра соціальної політики України».
 4. Розпорядження Кабінету Міністрів України від 26 липня 2022 року № 652-р «Про призначення Токарєвої У.Д. заступником Міністра соціальної політики України».
 5. Розпорядження Кабінету Міністрів України від 17 лютого 2023 року № 153-р «Про призначення Танасишина Н.Д. заступником Міністра соціальної політики України».
 6. Розпорядження Кабінету Міністрів України від 26 вересня 2023 року № 846-р «Про призначення Постоловської І.О. заступником Міністра соціальної політики України з питань європейської інтеграції».
 7. Розпорядження Кабінету Міністрів України від 29 грудня 2021 року № 1766-р «Про призначення Кошеленка К.Б. заступником Міністра соціальної політики України з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації».
 8. Розпорядження Кабінету Міністрів України від 29 липня 2022 року № 662-р «Про призначення Ненюченко Н.В. державним секретарем Міністерства соціальної політики України».
 9. Наказ Мінсоцполітики від 12 квітня 2018 року № 336 к «Про затвердження структури апарату Міністерства соціальної політики України»
 10. Дитячі інтернати Тернопільщини: статистика, про яку ви могли не знати. Терен. 9 липня 2019. Архів оригіналу за 11 червня 2020. Процитовано 11 червня 2020.

Посилання

[ред. | ред. код]