Відбивач світла

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Традиційний відбивач світла у формі парасоля, який використовується для розсіювання світла від лампи постійного або імпульсного світла, до якої він зазвичай, прикріплений на предмет або сцену.

Відбивач, являє собою пласку або параболічну відбивну поверхню, яка використовується для перенаправлення світла. Метою, є пом'якшення світла для менш контрастного відтворення, або збільшення світловіддачі джерела випромінення. Відбивач часто використовується як додаткове джерело освітлення.

Характеристики світла[ред. | ред. код]

Природне освітлення (Острозька фортеця)

Світло можна відрізнити за кількома критеріями:

  • походження: природне освітлення та штучне світло;
  • колір: може бути виражено колірною температурою, особливо, у разі використання люмінесцентних та газорозрядних ламп згідно спектрального складу;
  • тривалість освітлення: сонце, місяць, світлодіодні лампи тощо, забезпечують постійне світло, природно, блискавки або фотографічні спалахи освітлюють сцену на короткий час і, таким чином, у змозі зупинити рух;
  • твердість світла: точкові та пласкі, але віддалені джерела світла забезпечують, так зване, жорстке освітлення, яке відзначається високою контрастністю і де присутні, чітко видимі тіні; модифікатори світла — м'які бокси (софтбокси), відбивачі — здатні виробляти м'яке світло за направлення на них, жорсткого; похмуре небо, таким чином, є величезним софтбоксом для, майже, точкового джерела світла — Сонця;
  • просторове охоплення світла: джерело світла може освітити лише обмежену частину більш-менш різким світлом (спот), або усю кімнату.

Види[ред. | ред. код]

У фотографії та кінематографі, відбивач світла — це спеціалізована відбивальна поверхня,

яку використовують для перенаправлення світла у напрямку певного об'єкту або сцени.

Металевий параболічний дзеркальний відбивач

Відбивачі світла, які використовуються у фотомистецтві, якщо не враховувати певні спеціалізовані засоби, поділяються на два типи: лампові та пласкі. Лампові відбивачі (сферичні або параболічні) кріпляться близько до штучного джерела світла (наприклад, лампи розжарення або імпульсної лампи), щоби направити та утворити інше, розсіяне світло, шляхом відбивання його від власних увігнутих внутрішніх поверхонь і направлення у напрямку до сцени, задля здійснення знімку.

Параболічні лампові відбивачі використовуються майже в усіх видах приладів прожекторного виду. Вони, у залежності від умов роботи та вимог, можуть значно відрізнятися один від одного за: матеріалом виготовлення (метал, пластик, скло), діаметром, кутом охоплення, оптичною точністю, міцністю, вагою та вартістю.

Показником відбивача, є відношення освітленості наданої відбивачем з установленою у ньому лампою, до освітленості, яку може забезпечити ця лампа без відбивача. Матовий відбивач, зазвичай, матиме коефіцієнт відбивання близько 2, завдяки своєму більш розсіяному світлу, у той час, як полірований або дзеркальний відбивач, може мати коефіцієнт до 6.

Див. також[ред. | ред. код]

Посилання[ред. | ред. код]

Примітки[ред. | ред. код]