Відбивач світла

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Звичайний відбивач світла у формі парасоля, який використовується для розсіювання світла від лампи постійного або імпульсного світла, до якої він зазвичай прикріплений, на предмет або сцену.

Відбивач складається з пласкої або параболічної відбивної поверхні, яка використовується для перенаправлення світла. Метою є пом'якшення світла для менш контрастного відтворення або збільшення світловіддачі джерела випромінення. Відбивач часто використовується як додаткове джерело освітлення.

Характеристики світла

[ред. | ред. код]
Природне освітлення (Острозька фортеця)

Світло можна розрізняти за кількома критеріями:

У фотографії та кінематографі, відбивач світла — це спеціалізована відбивальна поверхня, яку використовують для перенаправлення світла у напрямку певного об'єкта чи сцени.

Металевий параболічний дзеркальний відбивач

Відбивачі світла, які використовуються у фотомистецтві, якщо не враховувати певні спеціалізовані засоби, поділяють на два типи: лампові та пласкі. Лампові відбивачі (сферичні або параболічні) кріпляться близько до штучного джерела світла (наприклад, світлодіодної лампи, лампи розжарення або імпульсної лампи), щоби направити та утворити інше, розсіяне світло, шляхом відбивання його від власних увігнутих внутрішніх поверхонь і направлення у напрямку до сцени, задля здійснення знімку.

Параболічні лампові відбивачі використовуються майже в усіх видах приладів прожекторного виду. Вони, залежно від умов роботи та вимог, можуть значно відрізнятися один від одного за: матеріалом виготовлення (метал, пластик, скло), діаметром, кутом охоплення, оптичною точністю, міцністю, вагою та вартістю.

Показником відбивача є відношення освітленості наданої відбивачем з установленою у ньому лампою до освітленості, яку може забезпечити ця лампа без відбивача. Матовий відбивач зазвичай матиме коефіцієнт відбиття близько 2, завдяки своєму більш розсіяному світлу, у той час як полірований або дзеркальний відбивач може мати коефіцієнт до 6.

Див. також

[ред. | ред. код]

Посилання

[ред. | ред. код]

Примітки

[ред. | ред. код]