Кімната

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Кімна́та, заст. ківна́та[1] — відокремлена стінами або перегородками частина будинку, квартири для проживання в ній.

Слово кімната проходить через пол. komnata від лат. cam(i)nata < caminus; (первісно — «приміщення з каміном», «опалюване приміщення»)[2], на польське посередництво вказує наголос на передостанній склад[3]. Щодо окремого приміщення в житлі можуть вживатися також слова «хата»[4] (у сільських будинках) і «покій».

Поділ приміщень на кімнати було відомо ще в Стародавній Греції, що підтверджується розкопками, що відносяться приблизно до 2200 року до нашої ери[5].

Види кімнат[ред. | ред. код]

Спеціальні кімнати[ред. | ред. код]

Примітки[ред. | ред. код]

  1. Ківната // Словарь української мови : у 4 т. / за ред. Бориса Грінченка. — К. : Кіевская старина, 1907—1909. — С. 242.
  2. Етимологічний словник української мови : у 7 т. : т. 2 : Д — Копці / Ін-т мовознавства ім. О. О. Потебні АН УРСР ; укл.: Н. С. Родзевич та ін ; редкол.: О. С. Мельничук (гол. ред.) та ін. — К. : Наукова думка, 1985. — Т. 2 : Д — Копці. — 572 с.
  3. Комната // Этимологический словарь русского языка = Russisches etymologisches Wörterbuch / авт.-сост. М. Фасмер ; пер. с нем. и доп. чл.‑кор. АН СССР О. Н. Трубачёва, под ред. и с предисл. проф. Б. А. Ларина [т. I]. — Изд. 2-е, стер. — М. : Прогресс, 1986—1987. (рос.)
  4. Хата // Словник української мови : в 11 т. — К. : Наукова думка, 1970—1980.
  5. Історична довідка кімнат. 

Посилання[ред. | ред. код]