Гай Кассій Лонгін (змовник)

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Гай Кассій Лонгін
Gaius Cassius Longinus.jpg
Народився 82 до н. е.[1]
Стародавній Рим
Помер 42 до н. е.[1]
Філіппи, Kavala Municipalityd, Kavala Regional Unitd, Східна Македонія та Фракія, Македонія та Фракіяd, Греція
·знекровленняd
Країна Стародавній Рим
Діяльність Ancient Roman politician, Ancient Roman military personnel
Знання мов латина
Суспільний стан шляхтич[d][1]
Посада народний трибун, квестор, претор і римський губернаторd
Рід Cassii Longinid
Батько Гай Кассій Лонгін[1][1]
Мати невідомо
Брати, сестри Луцій Кассій Лонгін[1][1] і Квінт Кассій Лонгін
У шлюбі з Юнія Терція[1][1]
Діти Cassiusd

Гай Кассій Лонгін (лат. Gaius Cassius Longinus; до 85 до н. е. — 42 до н. е.) — римський полководець і сенатор, один з лідерів змови і замаху на Юлія Цезаря, зведений брат Марка Юнія Брута.

Життєпис[ред. | ред. код]

Денарій Гая Кассія Лонгіна і Лентула Спінта із зображенням богині волі (Лібертас) 42 р. до н. е. Військовий монетний двір у Смирні.

Був квестором у війську Ліцинія Красса під час його походу проти парфян. Ще до виступу, а також і під час походу, Кассій не раз давав Крассу корисні поради, але Красс залишав їх без уваги, внаслідок чого зазнав повної поразки. Залишки війська були врятовані Кассієм і дали йому можливість не тільки захистити Сирію від нападу парфян, але навіть здобути перемогу над ними поблизу Антіохії. У 49 р. до н. е., у званні народного трибуна, він з'єднався з Помпеєм і розбив флот Цезаря у Сицилії, але після Фарсальської битви перейшов на бік останнього і був зроблений його легатом. Гай Юлій Цезар, незважаючи на прихильність до Касія, не цілком довіряв йому, чому мало-помалу і порушив проти себе його ненависть. Це й було причиною того, що Кассій вступив у змову проти Цезаря, внаслідок якої Цезаря було вбито.

Кассій і Брут примушені були залишити Рим і позбулися своїх провінцій, Сирії та Македонії, отримавши замість них Крит і Киренаїку, як би для закупівлі хліба для народу. Не вважаючи себе в безпеці, вони залишили Італію, склали з себе преторство і вирушили у свої колишні провінції. Кассій залучив на свій бік легіони, що стояли в Сирії, завдав поразки Антонію при Мутині і був затверджений сенатом як правитель Сирії, після чого розбив при Лаодікеї свого суперника Долабеллу. Коли Антоній, Лепід і Октавій уклали між собою тріумвірат, Кассій і Брут разом рушили на захист республіки до Македонії з стотисячним військом. Зайнявши вигідну позицію при Філіпах, Кассій і Брут стали чекати тріумвірів, які відразу ж напали на них. Хоча Брут і взяв верх над Октавієм, але Кассій, що керував іншим крилом, був відсунутий Антонієм і, не знаючи про перемогу Брута, позбавив себе життя, що і спричинило за собою повну поразку війська прихильників республіки. Тіло Касія було поховано на острові Фазос.

Примітки[ред. | ред. код]

Посилання[ред. | ред. код]