Гай Фульвій Плавтіан

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Гай Фульвій Плавтіан
6863 - Plauziano(Museo Pio-Clementino) - Foto Giovanni Dall'Orto, 10 june 2011.jpg
Народився 150(0150)
Великий Лептіс
Помер 22 лютого 205
Рим
·вбито
Країна Стародавній Рим
Діяльність політик, військовий очільник
Посада давньоримський сенатор[d], Префект преторія, Префект вігілів і консул
Військове звання консул
Термін 203 рік
Попередник Тіт Мурреній Север
Наступник Луцій Фабій Кілон Септимін
Батько Гай Фульвій Платіан
У шлюбі з Гортензія
Діти 1 син та 1 донька

Гай Фульвій Плавтіан (*Gaius Fulvius Plautianus, 150 — 22 лютого 205) — політичний та військовий діяч Римської імперії.

Життєпис[ред. | ред. код]

Народився у м. Великий Лептіс. Свою службу розпочав за імператора Коммода. Незабаром стає praefectus vehiculorum, тобто відповідав за видачу субсидій. Після цього призначається відповідальним за дороги неподалік Риму. Слідом за цим отримує посаду відповідального за збір податків на нерухомість. За правління імператора Пертінакса призначається головою пожежної служби та очільником вігілів (поліції) Риму.

У 193 році підтримав свого родича Луція Септимія Севера у боротьбі за владу. Останній доручив йому своїх синів. У 197 році призначається префектом преторія. У 197 та 202 роках отримує консульські значки. Користувався повною довірою імператора Севера. У 202 році видав за імператорського сина Каракаллу свою доньку.

У 203 році стає консулом (разом з Публієм Семтимієм Гетою). Після смерті іншого префекта преторія — Квінта Емілія Сатурніна — залишився одноосібним головою преторіанців. Тоді ж увійшов до колегії понтифіків.

Посилення Плавтіан викликало занепокоєння та підозри Каракалли, який намагався налаштувати батька-імператора проти префекта преторія. Тривалий час цього не вдавалося. Зрештою Каракалла піддібрав начебто свідків змови Плавтіан. В результаті під час аудієнцій в імператорському палаці Гая Плавтіана було вбито, майно його конфісковано.

Родина[ред. | ред. код]

Дружина — Гортензія

Діти:

Джерела[ред. | ред. код]

  • Werner Eck: C. Fulvius Plautianus. In: Der Neue Pauly (DNP). Band 4, Metzler, Stuttgart 1998, ISBN 3-476-01474-6, Sp. 708f.