Генеральна дирекція з обслуговування іноземних представництв

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
ДП «Генеральна дирекція з обслуговування іноземних представництв»
Тип Державне підприємство з статусом дипломатичної установи
Форма власності державне підприємство
Галузь дипломатично-обслуговувальна діяльність
Спеціалізація обслуговування керівників-працівників усіх дипломатичних місій в Україні
Гасло Висока якість - насамперед!
Засновано 1992 рік
Засновник(и) Держава Україна Україна
Штаб-квартира Київ Україна Україна
Територія діяльності Україна
Ключові особи Кривонос Павло Олександрович
Руденко Григорій Матвійович
Послуги увесь спектр господарських та гуманітарних послуг
Власник(и) Державне управління справами Україна Україна
Сайт Офіційний сайт

Генеральна дирекція з обслуговування іноземних представництв — Державне підприємство Державного управління справами, метою якого є обслуговування іноземних представництв, консульств, міжнародних організацій, офіційно акредитованих в Україні.


Розташування[ред. | ред. код]

  • 01054 Україна, м.Київ вул.Олеся Гончара, 84
  • Тел:(+38 044) 486-75-70, (+38 044) 486-22-69
  • E-mail: gendir@gdip.com.ua

Історія[ред. | ред. код]

У липні 1972 року в Києві було створено госпрозрахункове Управління з обслуговування консульського корпусу (УпКК).

29 квітня 1992 року на базі УпКК було створено Генеральну дирекцію Київської міської державної адміністрації з обслуговування іноземних представництв (ГДІП) з метою надання послуг іноземному дипломатичному корпусу відповідно до Віденської конвенції про дипломатичні зносини 1961 року.

У 2003 році комунальне підприємство “ГДІП” було підпорядковано Київській міській раді.

З 2013 року ГДІП переформовано у державне підприємство і підпорядковано Державному управлінню справами.

Nuvola apps kview.svg Зовнішні зображення
Searchtool.svg Логотип ГДІП
Searchtool.svg Центральний офіс ГДІП
Searchtool.svg Кривонос П.О. понад два десятиліття очолює ГДІП
Searchtool.svg Прес-конференція ГДІП

У 1991 році понад 100 країн світу майже водночас визнали Україну в статусі незалежної держави. Майже одразу було ухвалено рішення про обмін дипломатичними місіями. На початку своєї діяльності більшість з посольств розміщувалась у непристосованих приміщеннях чи навіть у готелях. Наразі майже всі іноземні представництва працюють у комфортних умовах, в окремих приміщеннях, які здебільшого є архітектурними пам'ятками. Багато представництв діють в новітніх побудованих спеціальних комплексах дипломатичного призначення.

Значно поліпшився й дипломатичний сервіс, організація відпочинку та дозвілля дипломатів. Генеральна дирекція вповноважена на реалізацію комплексу відповідальних завдань: добір приміщень, земельних ділянок для будівництва; здійснення функцій замовника щодо будівництва або реконструкції існуючих споруд; надання допомоги іноземним представникам у пошуку приміщень для постійного проживання чи під офіси; обговоренні юридичних аспектів функціонування дипломатичних представництв; організація культурного дозвілля та відпочинку; належне медичне обслуговування; сприяння в організації проведення виставково-експозиційних та концертно-культурних заходів за участю представників інших країн.

Сьогодні постійні клієнти ГДІП — це понад 130 іноземних дипломатичних представництв іноземних країн та міжнародних організацій, їх численний персонал та члени родини.

Особливий дипломатично-юридичний статус[ред. | ред. код]

Генеральна дирекція є єдиною з державних установ України, яка поряд з Міністерством закордонних справ України офіційно наділена високим повноважним статусом дипломатичної установи, а її керівник наділений високим дипломатичним рангом-статусом Надзвичайного і Повноважного посланника, який надає йому можливість для вирішення усіх найвідповідальніших питань в діяльності іноземних представництв з повноважними керівниками дипломатичних місій-представництв усіх іноземних країн та міжнародних організацій.

Керівництво[ред. | ред. код]

Структура[ред. | ред. код]

До складу ГДІП входять чотири дирекції та філія у місті Ялті, створені за основними напрямами діяльності:

  • «Рембудексплуатація» — капітальне будівництво та реконструкція об’єктів ГДІП, поточний ремонт помешкань диппредставництв та технічний нагляд за ними; супровід розробки та погодження у відповідних службах міста проектів будівництва, підготовка вихідних даних для проектування, управління будівництвом, уведення в експлуатацію об’єктів і передача зовнішніх інженерних мереж на баланс міських організацій;
  • «Інпредкадри» — добір кваліфікованого персоналу для роботи в іноземних представництвах, а також забезпечення українських громадян, які там працюють, відповідними соціальними та правовими гарантіями, юридичні послуги;
  • «Дипсервіс» — організація дозвілля, лікування, оздоровлення. побутове обслуговування та видавнича діяльність;
  • «Автоцентр» — обслуговування та надання в оренду автотранспорту, безкоштовна зарядка електромобілів.

Див. також[ред. | ред. код]

Джерела[ред. | ред. код]

Література[ред. | ред. код]

  • В. М. Матвієнко . Генеральна дирекція Київської міської ради з обслуговування іноземних представництв // Політична енциклопедія. Редкол.: Ю. Левенець (голова), Ю. Шаповал (заст. голови) та ін. — К.: Парламентське видавництво, 2011. — 808 с. ISBN 978-966-611-818-2.

Посилання[ред. | ред. код]