Двигун викривлення

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Двигун викривлення
Зображення
Персонаж твору Зоряний шлях: Оригінальний серіал, Demons of Air and Darknessd, What Judgments Comed, Harbingerd, Federationd, Articles of the Federationd, This Gray Spiritd, A Singular Destinyd, Reap the Whirlwindd, Infectiond, Cathedrald, Warpathd, Avatar, Book Oned, Avatar, Book Twod, In Tempest's Waked, Synthesis[d], The Two-Front Ward, All Good Things…d, Broken Piecesd[1], Клітка[d][2], That Hope Is You, Part 1d[3] і Die Tryingd[4]
Перша поява Острови космосу
З вигаданого світу всесвіт «Зоряного шляху»d
Першовідкривач або винахідник Zefram Cochraned[5]
Медіафраншиза Зоряний шлях
Візуалізація поля викривлення. Корабель знаходиться у бульбашці нормального простору.

Двигу́н ви́кривлення (Деформаці́йний двигу́н, англ. warp drive) є гіпотетичним припущенням двигуна, що дає можливість рухатися швидше від світла. Такий тип двигуна часто згадується у науково-фантастичних творах на зразок «Зоряного шляху».

Зореліт споряджений двигуном викривлення може рухатися зі спостережуваною швидкістю, що на декілька порядків перевищує швидкість світла в обхід релятивістської проблеми уповільнення часу. На відміну від багатьох інших вигаданих надсвітлових технологій, таких як «стрибковий двигун» або телепортація, двигун викривлення не використовує миттєве переміщення між двома точками, замість цього технологія створює бульбашку нормального часо-просторового континууму, що оточує корабель (на відміну від використання інших реальностей та вимірів з іншими фізичними законами, наприклад гіперпростору в «Зоряних війнах», «Зоряній брамі», «Вавилоні 5» та «Туманності Андромеди»). Отже, космічний корабель летючи на швидкості викривлення (варп швидкості) може продовжувати взаємодіяти з об'єктами у «нормальному просторі».

Теоретичне обґрунтування рішення проблеми руху на надсвітлових швидкостях, що модулює основи двигуна викривлення, було сформульовано фізиком Мігелем Алькуб'єрре у 1994 році. Подальші розрахунки показали, що така модель потребує негативної маси, існування якої дослідницько не підтверджено, і недосяжної кількості енергії. Тим не менш, нещодавно було виявлено, що зміна форми основи двигуна викривлення показує менше використання негативної маси і енергії, хоча необхідна енергія, як і раніше, на багато порядків перевершує усе, що може випродукувати людство. Попередні дослідження за такою технологією 2013 року розпочали вчені з центру NASA[6].

Крім того, в NASA продовжується пошук нових концептуальних ідей варп-двигуна[7]

Див. також[ред. | ред. код]

Посилання[ред. | ред. код]