Вікіпедія:Списки

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук


Список — один з видів статей Вікіпедії, що складається з вступної частини з наступним переліком елементів (який може бути розділений за допомогою заголовків). Елементами списку є переважно посилання на статті Вікіпедії в конкретній предметній області, список може включати додаткову інформацію про перелічені статті. Назви списків зазвичай починаються типом списку ( Список … , Індекс … і т. п.) з подальшою назвою теми списку, як от: Список замків Чехії. Списки можуть бути організовані в алфавітному порядку, за класифікацією або за темою згідно з однорівневою або ієрархічної структурою. Елементами списку можуть бути списки, тобто може йти мова про списки списків, наприклад, Вікіпедія:Довідкові таблиці та списки.

Окремі статті — списки[ред. код]

Як і інші статті Вікіпедії, статті-списки повинні відповідати основним правилам, таким як п'ять основ, недопустимість оригінальних досліджень, верифіковуваність та нейтральна точка зору. Якщо список суперечить одній з цих засад, він може бути вилученим. Списки підлягають тим же засадам, що і «звичайні» статті. При створенні нового списку слід керуватися наступними рекомендаціями:

  1. Списки не повинні дублювати функції категорій, наприклад, не слід створювати алфавітний список людей, які вже знаходяться в одній категорії, хоча можна створити хронологічний перелік осіб даної категорії (наприклад, прем'єри, президенти, королі тощо).
  2. Назва списку повинна бути простою i не містити таких неенциклопедичних означень, як наприклад «відомі», «видатні», «найбільші» тощо
  3. Засади списку, чи умови включення елементів до списку повинні бути вичерпно ясно сформульовані у формі критеріїв, не порушуючи основних засад Вікіпедії. Списки слід починати хоча б стислим, але зрозумілим вступом.
  4. На відміну від категорій, список має включати якусь додаткову інформацію. Найліпше одразу створювати таблицю, що включає істотні для даної теми дані. У випадку переліку осіб це будуть як мінімум роки народження і (для померлих) смерті. Такі таблиці добре робити за допомогою сортованих списків (стиль «wikitable sortable», див. Довідка:Таблиці.
  5. Очевидно, деякі елементи списку можуть виглядати «червоними» посиланнями, однак це допустимо лише в тому випадку, коли правомірність їх включення не викликає сумніву.

Списки, як частини статей[ред. код]

На списки, які входять в інші статті поширюються ті ж правила, як і всі інші частини статті — вибір елементів не може бути оригінальним дослідженням, повинен спиратися на джерела i не може порушувати інших засад Вікіпедії.

  1. Список повинен містити опис хоча б в одному реченні, наприклад «На теренах XXX знаходиться 25 YYY, з яких 13 є ZZZ:»
  2. Не слід створювати список менше ніж з 4 елементів. Створення окремого розділу в цьому випадку не буде корисним для читача — спершу він муситиме почитати назву, а потім двохелементну чи, ще гірше, одноелементний «список», особливо якщо таких розділів буде кілька в статті.
  3. Якщо список містить дуже багато елементів (кількадесят), можна створити окрему статтю.
  4. Іноді замість списку варто зробити таблицю.
Вікіпедія Це незавершена стаття про Вікіпедію.
Ви можете допомогти проекту, виправивши або дописавши її.