Доктор Еггман

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Доктор Айво «Еггман» Роботник
Перша поява Sonic the Hedgehog
Автор Наото Осіма
Сейю Озвучення (англ.):
Лонг Джон Балдрі (мультсеріал Adventures of Sonic the Hedgehog);
Дім Брістоу (ігри, 1999—2004);
Майк Поллок (аніме Sonic X, ігри з 2005р.);
Джим Каммінс (мультсеріал Sonic the Hedgehog (SatAM));
Гері Чок (мультсеріал Sonic Underground);
Едвін Ніл (Sonic the Hedgehog (OVA))
Автор дизайну Наото Осіма
Серія ігор Sonic the Hedgehog
Інформація про персонажа
Прізвисько Доктор Еггман
Вік невідомий
Стать чоловіча
Раса (вид) людина
Місце народження Земля
Параметри Зріст: 185 см
Вага: 128 кг
Колір Колір шкіри: білий
Колір очей: синій
Додаткова інформація
Особливі здібності Майстер у створенні роботів, зброї, космічних кораблів.

Доктор А́йво Робо́тник (яп. ロボトニック Роботонікку), також відомий як Доктор Е́ггман (яп. ドクター・エッグマン Докута: Еґґуман), — головний антагоніст серії Sonic the Hedgehog. Доктор Роботник планує підкорити світ та створити свою ідеальну країну під назвою Еггманленд (Eggmanland). Зазвичай його плани руйнує їжачок Сонік, головний герой більшості відеоігор та мультсеріалів серії.

Доктор Роботник у відеоіграх[ред. | ред. код]

Дебютом Еггмана була перша гра серії — платформер Sonic the Hedgehog для ігрової приставки Sega Mega Drive. Доктор Роботник намагався захопити Південний острів, використовуючи його жителів як живе паливо для своєї армії роботів, а також зібрати Смарагди Хаосу для початку кампанії по захопленню світу.

У сіквелі Sonic the Hedgehog 2 Еггман створює космічну станцію «Яйце Смерті» та починає атаку на Західний острів, знову перетворюючи звірів на роботів та шукаючи Смарагди Хаосу. Наприкінці гри Сонік знищує «Яйце Смерті», воно падає на Землю.

У Sonic the Hedgehog 3 та в його доповненні Sonic & Knuckles виявляється, що Роботник зміг приземлитися разом зі своєю станцією на Янгольському острові. Він обдурив єхидну Наклза, переконавши цього стража острова в тому, що Сонік та його друг Тейлс намагаються вкрасти Майстер-Смарагд Наклза, що може призвести до падіння літаючого острова. Скориставшися протистоянням Соніка та Наклза, Роботник забирає Майстер-Смарагд та використовує його для запуску «Яйця Смерті». Зрозумівши справжні наміри Роботника, Наклз допомагає Соніку та Тейлсу знищити станцію.

Доктор Роботник також є головним антаґоністом у таких іграх як Sonic Chaos, Sonic Triple Trouble, Sonic Blast, Sonic the Hedgehog Pocket Adventure, Knucles' Chaotix.

У Sonic Adventure Еггман знаходить Хаос, легендарне створіння, що посилюється силою Смарагдів Хаосу. Доктор використовує негативну силу семи смарагдів для створення Ідеального Хаосу, силами якого Роботник планує захопити світ та створити Роботникленд (Robotnikland), свою ідеальну країну. Після поразки Еггмана монстр залишає його та намагається зібрати силу Смарагдів самостійно.

Доктор Айво Роботник є одним з головних героїв Sonic Adventure 2, першої гри з основної серії платформерів, де можна грати за цього персонажа. Айво Роботник шукає секретні винаходи свого дідуся, професора Джеральда Роботника, які він може використати у своїй новій кампанії по захопленню світу. Айво знаходить їжака Шедоу, результат проекту професора Джеральда, що був присвячений створенню ідеальної життєвої форми. Їжак показує Еггману секретну зброю на космічній колонії ARK під назвою «Гармата Затьмарення», що має силу знищити цілу планету. Доктор вирішує оголосити ультиматум президенту Сполученої Федерації, вимагаючи передачі контролю над Землею Імперії Роботника (Robotnik Empire, яку він також називає Імперією Еггмана, the Empire of Eggman або Eggman Empire), інакше він знищить країни Федерації. Для активації «Гармати Затьмарення» необхідні Смарагди Хаосу, в пошуках яких Еггман об'єднує сили з їжаком Шедоу та дівчинкою-кажаном Руж, що секретно працює на президента. Нарешті, зібравши достатньо Смарагдів, Роботник демонструє жителям планети силу космічної станції, знищуючи половину Місяця, та вимагає повного контролю над планетою, інакше він знищить її через 24 години. Однак для ще однієї активації «Гармати» потрібно знайти останній Смарагд Хаосу, яким зараз володіє Тейлз. Сонік, Тейлз, Наклз та Емі, дівчина Соніка, намагаються зупинити Роботника та вирушають на космічну колонію ARK. Роботник бере в заручники Емі та заманює Соніка і Тейлза до пастки. Маючи останній Смарагд Хаосу, Еггман додає його до «Гармати Затьмарення». Це активує зовсім іншу програму Джеральда Роботника. Айво показує героям щоденник свого дідуся, з якого вони дізнаються, що Джеральд збожеволів після вбивства агентами GUN його онучки Марії Роботник, кузини Айво Роботника, за 50 років до початку подій гри. Виявляється, що уряд Федерації був стурбований тим, що професор Джеральд може використати секретну зброю для захоплення світу, як це вирішив зробити його онук, тож Федерація відправила спецаґентів GUN, щоб вбити персонал станції, у тому числі Марію, взяти в полон Джеральда Роботника та знищити усю інформацію про таємну колонію. Перед полоном та подальшою стратою, Джеральд підготував план помсти GUN і створив програму для станції на випадок, якщо GUN вирішить використати «Гармату» та збере усі Смарагди Хаосу. Ця програма означала деактивацію «Гармати» та падіння станції ARK на Землю. Для зупинки падіння станції герої повинні були нейтралізувати силу Смарагдів Хаоса, що можна було зробити лише за допомогою Мастер-Смарагда Наклза. Однак деактивація Смарагдів не зупиняє падіння ARK, яку контролює Біолізад, прототип «ідеальної форми життя». Сонік та Шедоу перемагають його і рятують світ, Шедоу та Біолізард вважаються загиблими.

У Sonic Heroes Еггман не грає великої ролі, хоча саме його дії після Sonic Adventure 2 спричинили більшість подій гри. Доктор Роботник відбудував свій повітряний флот та Метал-Соніка, однак цей унікальний робот повстає проти свого творця та затверджує свій контроль над армією роботів Еггмана. Протягом гри, маскуючись Роботником, Метал-Сонік копіює характеристики деяких персонажів, щоб використати їх об'єднані сили у фінальній битві. Плануючи відновлення свого контролю над роботами, Еггман виходить на зв'язок з сищиками Хаотіксами та направляє їх на шлях до конфронтації з Метал-Соніком у союзі з іншими командами. Наприкінці гри, не маючи змоги заплатити Хаотіксам, доктор намагається втікти від своїх найманців. Доктор Роботник також створив серію тіньових андроїдів — копій їжака Шедоу, що грають важливу роль у грі Shadow the Hedgehog.

У Shadow the Hedgehog Імперія Еггмана є однією з трьох фракцій, що протистоять протаґоністу, або намагаються встановити з ним союзницькі відносини. Доктор Роботник може давати гравцю завдання, допомагати на деяких рівнях. Тіньові андроїди є частиною армії Еггмана, у «нейтральному» варіанті кінцівки їжачок вирішує, що він сам є лише однією з копій їжака Шедоу (в чому його намагався переконати і сам Роботник), вбиває доктора та стає лідером андроїдів. Однак справжня кінцівка є частиною Останньої Історії. Протягом фінальної битви, коли герої вболівають за протаґоніста, Еггман розповідає їжаку, що він є справжнім Шедоу, якого змогли врятувати роботи доктора перед початком подій Sonic Heroes.

Дизайн персонажа декілька разів змінювався, однак завжди зберігались яйцеподібна форма тіла доктора, його великі вуса та червоний колір одягу.

Див. також[ред. | ред. код]