Sonic 3D

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Jump to navigation Jump to search
Sonic 3D
Північноамериканська обкладинка гри для WindowsПівнічноамериканська обкладинка гри для Windows
Розробник Traveller's Tales, Sonic Team
Видавець Sega
Мова інтерфейсу англійська мова
Композитор Jun Senoue[d]
Частина серії Sonic the Hedgehog
Дата випуску
Жанр(и) Платформер
Віковий
рейтинг
CERO: A
ELSPA: 3 +
ESRB: E - Everyone
PEGI: 3 +
GRB: All
Платформа

Sega Mega Drive/Genesis, Sega Saturn, Windows, Mac OS 9, Xbox 360 (як частина Xbox Live Arcade), Wii (як частина Virtual Console),

Як частина збірок:
GameCube, PlayStation 2, Xbox, PlayStation 3, Xbox 360
Режим гри Одиночна гра
Носій 32 — мегабітовий картридж, CD-ROM

Sonic 3D, відома як Sonic 3D: Flickies' Island (яп. ソニック 3D フリッキーアイランド Сонікку 3D Фуріккі: Айрандо) в Європі, Австралії і Новій Зеландії, Sonic 3D Blast (яп. ソニック 3D ブラ スト Сонікку 3D Бурасуто) в Північній Америці, і під обома назвами в Японії — 3D–відеогра з серії ігор Sonic the Hedgehog. Розроблена британською компанією Traveller's Tales і випущена компанією Sega в 1996 році.

Сюжет[ред.ред. код]

Доктор Роботнік виявив птахів, званих Фліками, які живуть на острові в альтернативному вимірі. Дізнавшись, що вони можуть подорожувати в будь-які місця за допомогою великого кільця, він вирішив використати їх, перетворивши на роботів, щоб полегшити пошуки смарагдів Хаосу. Сонік, відвідуючи острови Фліків, побачив, що Роботнік побудував базу на острові і використовує Фліків для створення роботів. Він вирішує звільнити Фліків та завадити Роботніку відшукати смарагди.

Ігровий процес[ред.ред. код]

«Green Grove Zone» (версія Sega Mega Drive/Genesis)

По грі треба звільняти Фліків із роботів-ворогів, які на них працюють, і відводити їх усіх до кільця. У третьому акті кожного рівня потрібно битися з Доктором Роботніком.

Зони[ред.ред. код]

 • Green Grove Zone (укр. Зона Зеленого Гаю) — класична рослинна місцевість з пальмами, річками і мостами, схожа на «Green Hill Zone» з Sonic the Hedgehog і на «Emerald Hill Zone» з Sonic the Hedgehog 2.
 • Rusty Ruin Zone (укр. Зона Іржавих руїн) — руїни стародавнього міста. За стилем — суміш античності та середньовіччя. Нагадує зону «Marble» з Sonic the Hedgehog.
 • Spring Stadium Zone (укр. Зона Стадiону пружин) — стадіон з безліччю пружин-спрінгів, місцями нагадує пінбольний автомат.
 • Diamond Dust Zone (укр. Зона Алмазного пилу) — засніжена гора. Тут можна побачити вморожені в стіни скелети істот, схожих на динозаврів.
 • Volcano Valley Zone (укр. Зона Вулканiчної долини) — вулканічна місцевість з річками лави.
 • Gene Gadget Zone (укр. Зона Генного пристосування) — лабораторія доктора Еггмана.
 • Panic Puppet Zone (укр. Зона Лялькової панiки) — гігантська статуя Еггмана, всередині якої чекає битва з самим доктором.
 • Final Fight Zone (укр. Зона Фiнального бою) — фінальний бій Соніка з Доктором Роботніком.

Спеціальні рівні[ред.ред. код]

Гравець може потрапити в «Special Stage», якщо зустріне на рівнях Тейлза або Наклза, зібравши 50 або більше кілець. Проходити можна один раз за зону.

 • ПК/Saturn версія. Пройти по спеціальній трубі, зібравши потрібну кількість кілець (таке ж було в Sonic the Hedgehog 2)
 • Sega Mega Drive/Genesis версія. Потрібно пройти по мосту, обходити бомби і збирати потрібну кількість кілець.

Відмінності між версіями[ред.ред. код]

 • Початковий екран заставки, у версії від Saturn/ПК — картинка з Соніком і Фліками на тлі неба.
 • Звучить різна музика.
 • У Sega Genesis версії інший спеціальний рівень.

Музика[ред.ред. код]

Для Mega Drive/Genesis звучала музика Тацуюкі Маеда, Сейрю Окамото, Дзюн Сеноуе і Масару Сецумару, останні два будуть працювати над реміксами пісень в Sonic Adventure. Для Saturn/PC версії музику виконував Річард Жак.

Адаптації[ред.ред. код]

Сюжет Sonic 3D Blast був адаптований у коміксах Sonic the Hedgehog від «Archie Comics» (Specials № 8 Sonic Blast), та № 104–106 коміксів Sonic the Comic від Fleetway Editions.

Посилання[ред.ред. код]

Шаблон:Ігри Traveller's Tales