Еде

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Еде
The young child people of Ede.jpg
Ареал В'єтнам, Камбоджа
Близькі до: зярай, раглай, тями
Релігія Християнство, Анімізм

Еде (самоназва — «люди, що живуть в заростях бамбука») — народ групи тхионг у В'єтнамі (гірські області провінцій Даклак, Зялай, Контум, Кханьхоа і Фуєн) і Камбоджі (провінція Ратанарікі). Чисельність народу еде у В'єтнамі на 1999 рік становила близько 270 тис. осіб.

Субетнічні групи об'єднуються в єдину спільноту. Основна мова — мова еде західно-австронезійської групи австронезійської сім'ї. Писемність існує з 1920-х років на латинській основі

Побут[ред. | ред. код]

Традиційні заняття народу еде — тваринництво, ручне землеробство, збиральництво, різні ремесла (ковальське, плетіння, гончарство).

Житло у представників народу еде каркасне, на палях, побудоване з дерева. Дуже часто зустрічаються довгі будинки.

Традиційна їжа — рослинна, м'ясо вживають рідко, тільки у свята. Широко поширене жування бетеля і куріння тютюну.

Традиції[ред. | ред. код]

Традиційні вірування представників народу еде — це анімізм. Багатий музичний, пісенний і танцювальний фольклор.

Традиційний чоловічий одяг це пов'язка на стегнах, яку по краях прикрашають вишивкою і бахромою, і куртка, яка застібається спереду. На голові — пов'язка і круглий капелюх з пальмового листя. Жінки народу Еде зазвичай носять довгу незшиту спідницю з широкою вишитою каймою і глухого крою вишиту кофту, браслети, намиста, сережки.

Джерела[ред. | ред. код]

  • А. Н. Лескинен, Нго Дык Тхинь. Эде [Архівовано 24 грудня 2017 у Wayback Machine.]. Народы и религии мира: Энциклопедия. Гл. ред. В. А. Тишков — М: Большая Российская энциклопедия, 2000, с. 651. ISBN 5-85270-155-6 (рос.)

Посилання[ред. | ред. код]