Енентарзі

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Енентарзі
правитель Лагаша
2334 до н. е. — 2328 до н. е.
Відомий як священник
Рід I династії Лагаша

Енентарзі — правитель (енсі) шумерської держави Лагаш, правив приблизно у 2334-2328 роках до н. е..

Наступник на посаді і, ймовірно, син Дуду. За яких обставин верховний жрець-санга Нінгірсу Енентарзі став енсі невідомо.

Зайнявши престол, поєднав царські землі з землями храмів бога Нінгірсу, його дружини богині Баби і їхніх дітей — богів Ігаліма і Шульшагана, а також, можливо, і землями богині Гатумдуг. Таким чином, у фактичній власності правителя та його сім'ї виявилося більше половини всієї землі Лагаша. Багато жерців були зміщені, а адміністрація храмових земель перейшла в руки слуг правителя, залежних від нього. Люди Енентарзі стали стягувати різні побори і з дрібних жерців, і з залежних від храму осіб.

Одночасно, мабуть, погіршилося становище і общинників; є невиразні звістки, що вони були в боргах у знаті, є документи про продаж батьками своїх дітей через зубожіння. Все викликало невдоволення різних верств населення, що вилилося в повстання при його наступнику Лугальанді.

Правив 6 років.

Література[ред. | ред. код]

  • "Історія Стародавнього світу. Зародження найдавніших класових товариств та перші осередки рабовласницької цивілізації ". У 2-х томах. Частина 1. «Месопотамія». Під редакцією І. М. Дьяконова. Видавництво «Наука». М. 1983 р
  • Ерліхман В.В .: Правителі світу
I династія Лагаша Попередник:
Ентемена
правитель Лагаша
бл. 2340 — 2334 до н. е.
Наступник:
Лугальанда