Шуілішу

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Шуілішу
Цар Ісіна
1985 — 1975 до н. е.
Попередник: Ішбі-Ерра
Спадкоємець: Іддін-Даган
 
Батько: Ішбі-Ерра
Діти: Іддін-Даган

Шуілішу — цар Ісіна, Шумеру й Аккада.

Правління

[ред. | ред. код]

Написи Шуілішу проголошують його царем Ура, землі Шумеру й Аккада, улюбленцем бога Енліля й богині Нін-Ісіни, але не називають його царем Ісіна. Імовірно, такий титул прийняли тільки його нащадки, починаючи з Ішме-Дагана. Своєю столицею Шуілішу зробив укріплений Ур. Разом з тим, цар вів будівництво і в Ісіні, звівши там міську стіну.

Шуілішу став справжнім рятівником Ура, розпочавши відновлення міста, що сильно постраждало під час навали еламітів. Він збудував монументальну браму для міста й повернув з Еламу статую бога-покровителя міста, Нанни, викрадену еламітами під час розграбування міста. Однак не зрозуміло, чи отримав він її в результаті дипломатичних перемовин або ж під час військового походу. Один напис повідомляє про нове заселення міста. Створення «Плачу про загибель Ура» також можна віднести до часів правління Шуілішу. Текст пояснює катастрофу, що її зазнало місто, й містить заклик до відновлення, а також захищає реставраторів від прокльонів, закладених у руїнах Едубламаха.

Шуілішу тимчасово підкорив долину річки Діяли, зробивши ешнуннських царів, нащадків Ільшуілії, своїми енсі. Щоправда невдовзі Ешнунна була захоплена царем Дера Ануммуттаббілем, який поставив там свого намісника Уцуравассу.

Примітки

[ред. | ред. код]

Джерела

[ред. | ред. код]