Ехо Москви

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Ехо Москви
Эхо Москвы
Ехо МосквиЭхо Москвы
Територія Росія, Молдова, Казахстан, США
Мова російська
Вперше в ефірі 22 серпня 1990 (27 років)
Формат інформаційно-розмовна
Головний редактор Олексій Венедиктов
Засновник Сергій Корзун, Сергій Бунтман
Власник Газпром-Медіа
Керівники Юрій Федутінов (генеральний директор)
Онлайн Слухати
Веб-сторінка echo.msk.ru

«Е́хо Москви́» (рос. Эхо Москвы) — російська цілодобова інформаційно-розмовна радіостанція. Зареєстрована 9 серпня 1990 року, перший ефір відбувся 22 серпня 1990 року.

«Ехо Москви» орієнтоване на новинне мовлення, основні програми — новини політики і культури, огляди преси, бесіди з гостями, інтерактивне спілкування зі слухачами, авторські програми на різну тематику. Щоденна аудиторія — близько 900 тисяч осіб. Потенційна аудиторія — близько 46 мільйонів осіб.

Серед журналістів та мовців «Ехо Москви»: головний редактор Олексій Венедиктов, Микола Александров, Наталія Басовська, Андрій Норкін, Микита Бєлих, Дмитро Борисов, Матвій Ганапольський, Володимир Познер, Олександр Плющев, Сергій Бунтман, Сергій Доренко, Віктор Шендерович, Світлана Сорокіна, Юлія Латиніна та Тетяна Фельгенгауер.

Радіостанція «Ехо Москви» у 2012 році була серед номінантів Нобелівської премії миру[1].

Сайт радіостанції[ред.ред. код]

На сайті радіостанції можна ознайомитися зі списком всіх існуючих передач. Зайшовши у архів якоїсь конкретної передачі (наприклад, «Особое мнение»), можна прослухати чи прочитати всі попередні її випуски. На сайті також організована Онлайн-трансляція радіо.

Також на сайті організовані блоги багатьох відомих особистостей.

«Ехо Москви» й Україна[ред.ред. код]

Олексій Венедиктов планує відкрити в Києві аналогічну радіостанцію, дочірню структуру «Еха Москви», що має нині умовну назву «Ехо Києва». Мовлення радіостанції здійснюватиметься виключно російською[2].

Критика і скандали[ред.ред. код]

25 грудня 2015 року із сайту радіостанції були видалені відеозапис і розшифровка ефіру програми «Особлива думка» від 24 грудня, гостем якої став письменник Віктор Шендерович, також зникла згадка про гостя програми з розкладу мовлення. В ефірі Шендерович згадав про публікації, які стверджують про зв'язок президента Росії Володимира Путіна з криміналом, а також звинуватив владу в розпаді країни. Головний редактор сайту Віталій Рувінський пояснив своє рішення великою кількістю особистих образ, яких «ми на сайті намагаємося не допускати».[3][4]

10 серпня 2016 року «Ехо Москви» запитало читачів, чи повинна Росія напасти на Україну. В опитуванні, оприлюдненому на сайті радіостанції, читачів і слухачів просили відповісти на запитання «Чи варто Росії, після спроби теракту в Криму, вдарити по Україні?»[5] [6].

Примітки[ред.ред. код]

Посилання[ред.ред. код]