Жак Бенінь Боссюе

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Жак Бенінь Боссюе

Жак Бенінь Боссюе́ (фр. Jacques-Bénigne Bossuet; * 27 вересня 1627, Діжон — †12 квітня 1704, Париж) — французький католицький священик, єпископ, богослов, педагог і проповідник при дворі Людовика XIV, а також впливовий політичний мислитель, згідно з яким, найкращим і природним режимом повинна бути абсолютистська монархія; член Французької академії.

Боссюе був впливовою постаттю при дворі Людовика XIV — не тільки через свої тісні стосунки з монархом, але й через своїх метрес: маркізою Монтеспан, проти якої він інтригував кількома роками пізніше, та маркізою Ментенон, колишньою дружиною короля. В 1670-их роках Боссюе вів активне листування з Ляйбніцом, котрий працював над об'єднанням християн. Наслідком діяльності в цьому напрямку було навернення кількох гуґенотів; різниці в християнському світі та безкомпромісність церковних високопосадовців були надто великими, аби плани філософа могли бути втіленими в життя.

Боссюе був одним із перших богословів, який вжив релігійні аргументи на підтримку абсолютистської монархії — оскільки влада походить від Бога, короля обдаровано божественістю і кожний католик повинен йому підпорядковуватися. Намагався довести, що з часів Карла Великого Франція перейняла спадщину Римської імперії. Боссюе відомий як видатний оратор.

Посилання[ред.ред. код]