За Денгел

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
За Денгел
አፅናፍ ሰገድ
38-й Імператор Ефіопії
1603 — 1604
Попередник: Якоб
Наступник: Якоб
 
Народження: 16 століття
Смерть: 4 жовтня 1604(1604-10-04)
Рід: Соломонова династія
Батько: Лесана Крестос

За Денгел — імператор Ефіопії з Соломонової династії. Був сином Лесани Крестоса, брата Сарси Денгела.

Життєпис[ред. | ред. код]

Сарса Денгел мав намір зробити своїм наступником племінника За Денгела, але під впливом його дружини та інших синів він змінив своє рішення й на трон по його смерті зійшов Якоб, якому було лише сім років. Регентом при малолітньому царі став Антенатевос, рас Бегемдера. За Денгела та іншого претендента на трон, Сусеньйоса, було вислано з країни, але За Денгел зміг утекти до гір біля озера Тана. Сусеньйос знайшов притулок на півдні серед народу оромо.

Коли за шість років Якоб став повнолітнім, він посварився з Антенатевосом, а своїм найближчим радником зробив раса За Селласе. Утім, останній скинув Якоба, вигнавши його. На царський трон був запрошений За Денгел. Коли виявилось, що новий імператор приносить більше клопоту, ніж Якоб, За Селласе вирішив повернути трон його законному власнику.

Невдовзі За Денгел загинув у битві.

Джерела[ред. | ред. код]

  • E. A. Wallis Budge. A History of Ethiopia: Nubia and Abyssinia, 1928. Oosterhout, the Netherlands: Anthropological Publications, 1970. The sections about Za Dengel and his cousin Yaqob cover стор. 375—383