Загве (династія)

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Церква святого Георгія Побідоносця у Лалібелі

Загве — імператорська династія у середньовічній Ефіопії, що правила країною, імовірно, у межах X–XIII століть.

Правителі династії Загве походили з народу агау. Вони правили Ефіопією з моменту падіння Аксумського царства до 1270 року, коли Єкуно Амлак з Соломонової династії підбурив повстання, розгромив імператорське військо й убив останнього імператора з родини Загве, Єтбарака. Найбільш відомим з правителів Загве був імператор Гебре Мескель, який збудував у столиці держави Лалібелі величні скельні храми. На думку ефіопських істориків, на відміну від подальшого спадкування престолу в Ефіопії від батька до сина, за часів правління Загве влада після смерті імператора переходила до його брата.

Власне династія походила з християнського княжого роду. Її правителі перенесли столицю держави з Аксума до Лалібели, що у рідній для них області Ласта. Кількість імператорів Загве точно не встановлена. Ефіопські джерела вказують від 5 до 16 імен. Засновником династії вважається Мара Такла Гайманот, зять останнього імператора Аксума, Діл На'ода. Ім'я останнього імператора з цієї династії наразі невідоме. У наявних старовинних хроніках він відомий під іменем За Ілмакун, що є своєрідним псевдонімом (ефіопський історик Таддессе Тамрат перекладає його як невідомий, прихований). Як правило, таке ім'я зустрічається перед сходженням на престол Соломонової династії та є результатом замовчування про колишніх конкурентів у боротьбі за владу. На думку ефіопського вченого, справжнім ім'ям останнього імператора з роду Загве було Єтбарак.

Джерела[ред. | ред. код]

  • Taddesse Tamrat: The Legacy of Aksum and Adafa. In ders.: Church and State in Ethiopia. Clarendon Press, Oxford 1972, ISBN 0-19-821671-8