Зброя відплати

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Зброя відплати (нім. Vergeltungswaffe V-Waffen) — назва ряду амбітних авіаційних і ракетно-артилерійських проектів нацистської Німеччини по створенню зброї для більш дієвого бомбардування міст, як «відплату» за нальоти союзників. «Зброя відплати» було одним з напрямків розвитку так званого «Вундерваффе».

У виступах пропагандистів Третього рейху як синоніми «зброї відплати» вживалися поняття «Спис Вотана», «Меч Зігфріда» та інші терміни з германо-скандинавської міфології.

Починаючи з того часу, коли керівники Третього рейху на основі аналізу економічного та воєнного стану стали розуміти, що рейх починає програвати війну, «зброєю відплати» називалося багато зразків нової військової техніки. Всі такі зразки озброєнь призначалися для подальшого використання у війні з Великою Британією, однак після успішної висадки союзників у Нормандії, вони стали застосовуватися також по цілях на території Західної Європи. Основним «зброєю відплати» були ракети Фау-1 і Фау-2, а також артилерійська гармата Фау-3.

Посилання[ред. | ред. код]