Командир відділення

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Піхотне відділення швейцарської армії біля бронемашини MOWAG Piranha

Команди́р відді́лення — найнижча посадова особа в Сухопутних військах Збройних Сил багатьох країн, яка здійснює командування відділенням — підрозділом у кількості від 3 до 15 чоловік. Як правило, укомплектовується сержантами строкової служби та служби за контрактом.

Посада існує в механізованих, мотострілецьких, піхотних, повітряно-десантних, аеромобільних, розвідувальних та інших родах військ та служб.

Військове звання (молодший сержант або сержант) залежить від організаційно-штатної структури та призначення частини або підрозділу.

Командир відділення — командир бойової машини — різновид командира відділення, до складу якого входить бойова машина піхоти, бойова машина десанту або бронетранспортер.

Перші згадки про призначення посадової особи для управління найменшою одиницею військового бойового порядку ведуть свою історію ще з часів Стародавніх Єгипту, Китаю, Греції, та Риму.

Наприклад, у військовій ієрархії Візантійської імперії роль найменшого військового начальника, прототипу сучасного командира відділення виконував декарх (лат. dekarhos) — молодший командир ромейського війська; під його керівництвом знаходилося 10 воїнів (лат. dekarhia).

Сучасні посадові обов'язки командира відділення в механізованих та аеромобільних військах Збройних Сил України мають наступні вимоги.

Див. також[ред.ред. код]

Зовнішні джерела[ред.ред. код]